T-Mobile v prvním kvartálu udržel zákazníky a navýšil tržby o 150 milionů

T-Mobile v prvním kvartálu udržel zákazníky a navýšil tržby o 150 milionů

T-Mobile zveřejnil výsledky hospodaření za první tři měsíce letošního roku. Celkové tržby operátora vzrostly meziročně téměř o 150 milionů na 6,7 miliardy korun, provozní zisk (EBITDA) činil 2,84 miliardy. Firma v prvním kvartálu hospodařila s hrubou marží 42,4 %.

Operátor zůstává českou mobilní jedničkou s celkovým počtem 6,186 milionu zákazníků mobilních služeb. Poprvé se T-Mobilu podařilo překonat hranici 4 milionů zákazníků s paušálním tarifem – jejich podíl na zákaznické bázi je nyní 65 %, zbytek tvoří předplacenkáři s kartou Twist.

Klepněte pro větší obrázek

Počet provolaných minut a poslaných SMS se v síti T-Mobile i nadále pohybuje na přibližně stejných číslech, trendem je naopak rostoucí spotřeba datových služeb. Celkový objem dat přenesený prostřednictvím konvergovaných řešení vzrostl meziročně téměř o 95% a dosáhl tak více než 65 390 TB. Zatímco zákazníci s novými tarify generace Mobil spotřebují 1,8 GB dat za měsíc, v Magentě 1 je průměrná spotřeba mobilních dat 2,7 GB na SIM kartu za měsíc.

Operátor pokračoval také v rozšiřování LTE Advanced (LTE-A). Technologie využívající agregaci dvou a více frekvenčních pásem je nyní instalována na 52,2 procentech LTE vysílačů. Na konci prvního čtvrtletí 2019 síť zahrnovala celkem 1 353 vysílačů, které podporovaly LTE-A a rychlost stahování až 300 Mbit/s. Dalších 845 vysílačů umožňuje rychlost stahování až 450 Mbit/s, 1 017 vysílačů až 650 Mbit/s a 9 vysílačů podporuje rychlost stahování až 900 Mbit/s.

Jak funguje eSIM?

Diskuze (16) Další článek: Místo limonády telefon nebo sluchátka! Xiaomi v Indii spouští prodejní automaty

Témata článku: T-Mobile, SMS, Hospodaření a finance, Statistika, Twist, Zisky, Peníze, Vysílač, LTE Advanced, EBITDA, Mbit/s, Operátor, Rychlost stahování, Stahování, T - Mobil, Kvartál, MOBI, Tržby, Zákazníci, Zak


Určitě si přečtěte

Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone