T-Mobile: Vyzváněcím tónům odzvonilo

Do mobilu přichází personalizace telefonního čísla prostřednictvím hudby. S novou službou T-Mobilu si můžete nastavit uvítací tón, který lidé uslyší, když vám budou volat. Známe ceny a další podrobnosti.
T-Mobile: Vyzváněcím tónům odzvonilo
T-Mobile včera pořádal noční akci pod názvem „Hudbou řeknete víc“, kde představil službu, která umožňuje personalizaci telefonního čísla prostřednictvím melodie a zvuků. Psali jsme o tom už minulý týden a naše slova se potvrdila. O co jde? Je to zvuk, jenž lidé uslyší, když vám budou volat. Místo standardního tónu, který je slyšet ve sluchátku při vyzvánění, si volající poslechne hudbu.

Uvítací tóny za patnáct korun

Hudbu si budete moct zvolit z webové nabídky T-Mobilu, která bude zpočátku obsahovat 100 současných hudebních hitů, jež vycházejí ze spolupráce s Universal Music. K dispozici bude celkem devět různých žánrů. Aktivujete si například skladbu Eminema a když vám někdo zavolá, vedle „tůtání“ uslyší vybranou skladbu ze zpěvákova repertoáru. Oznamovací tón i hudba zvučí současně a někdy to nezní špatně. Ukázky najdete na této stránce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na stránkách MobilManie jsme vedli dlouhosáhlou diskusi, jak tento tón, který se ozývá ve sluchátku, pojmenovat. T-Mobile to myslím vyřešil za nás, jeho název Uvítací tóny je dostatečně jasný a nekonfliktní. V titulku můžete vidět pojem "Vyzváněcí tón", jedná se o terminologii T-Mobilu, na kterou se tímto odkazujeme.

Služba začne fungovat od poloviny března a až do konce dubna bude zdarma. Po tomto datu budou Uvítací tóny zpoplatněny, počáteční aktivace a každá změna tónu bude stát 15 Kč, paušál za měsíční používání má být rovněž patnáct korun. To je celkem příjemná cena, čekali jsme víc. Například britský T-Mobile si účtuje libru a půl za aktivaci a každé nové nastavení, měsíčně potom libru za používání. Aktivace bude probíhat přes t-zones, SMS nebo infolinku.

Chtěl jsem být DJem

Tato zajímavá novinka přichází úspěšně z Asie, kde už nějaký čas funguje. Pod názvem „Caller Tunes“ službu nejprve uvedl britský T-Mobile jako první operátor v Evropě. Hned poté přišlo na řadu Německo, český T-Mobile je třetí pobočkou, kde bude „Caller Tunes“ fungovat.

Podle operátora je služba určena pro mladé lidi, kteří chtějí všechno vyzkoušet, T-Mobile je pojmenoval „early adapters“. Zajímavá je i další marketingová perlička: podle průzkumu by chtěl být každý mladý člověk DJem. Proto snad operátoři začínají vsázet na hudbu?

Budeme to chtít?

Možnost nastavení hudby jako uvítacího tónu je určitě pozoruhodná, obecně zajímavá a nová. Musíme si však uvědomit, že pokud zaplatíte zmíněných patnáct korun (+ dalších 15 Kč měsíčně) a vyberete si svoji oblíbenou písničku, neděláte tím nic pro sebe, ale pro lidi, kteří vám budou volat. Právě z toho mám obavy, zvlášť u našeho národa, který hledí spíše na osobní praktické využití než na chuť pobavit jiné. V Asii je to zřejmě jiné, například v Jižní Koreji službu využívá více než třicet procent zákazníků. Tolik to ale u nás zřejmě nebude - anebo se mýlím?

Diskuze (75) Další článek: MobilEdit: univerzální nástroj pro správu mobilu

Témata článku: T-Mobile, Operátoři, MOBI, Tón, Eminem, Mladý člověk, T - Mobil, Mobil, Vyzváněcí tón


Určitě si přečtěte