T-Mobile: z Twistu na paušál a zpátky

T-Mobile včera uvedl novou službu Tarif na zkoušku. Když vám přechod z Twistu na paušální program s doplňkem Hit nebude vyhovovat, do tří měsíců se můžete vrátit zpět k předplacené službě.
T-Mobile: z Twistu na paušál a zpátky

Nic samozřejmě není tak krásně jednoduché a i Tarif na zkoušku má řadu podmínek. Akce je podmíněna přechodem na paušální tarif s doplňkem Hit a tedy uzavřením smlouvy s operátorem na dobu určitou; přesně na dva roky. Pokud ovšem zjistíte, že měsíční paušál není to pravé, co byste chtěli využívat, můžete do devadesáti dnů požádat o předčasné ukončení smlouvy a vrátit se zpět ke svému předplacenému Twistu.

Co mám dělat?

Z Twistu na paušál vás převedou v každé značkové prodejně T-Mobilu. Zde předložíte občanský průkaz, případně i jiný doklad, jste-li například podnikatel. Musíte také ukázat svoji twistovou kartu SIM, na které je čitelné sériové číslo.

Když se vám paušál s Hitem nebude líbit, musíte do devadesáti dnů poslat písemnou výpověď na adresu T-Mobile Czech Republic, a. s., oddělení péče o zákazníky, Evropská 178, 160 67 Praha 6. Vypovídání služeb je holt vždy složitější než jejich zakládání, kdy se provozovatel může jen přetrhnout, aby vám vše usnadnil. T-Mobile ale pro tuto výpověď alespoň nabízí formulář, který si můžete rovnou vzít v prodejně. Dejte si pozor, abyste včas platili všechny faktury, jinak vám operátor může výpověď smlouvy odmítnout.

Co se za to platí?

Podmínky, které si ve formátu PDF můžete stáhnout na webu T-Mobilu, jsou psány tak složitým právnickým jazykem, že jsem si raději nechal všechno vysvětlit polopatě:

Když přecházíte z Twistu na paušál, zaplatíte za to 121 Kč. Zbývající kredit, který zůstal na předplacence, bude využit pro hrazení měsíčního vyúčtování. Jestliže vás paušál přestane bavit a T-Mobile schválí výpověď smlouvy na dobu určitou, z vaší karty se znovu stane předplacenka, na kterou operátor pro začátek přidá částku 122 Kč.

MobilMania komentuje

Osobně si moc nedokážu představit, proč bych se chtěl z paušálu, na který jsem přešel z Twistu, vracet zpět na předplacenou kartu. T-Mobile to odůvodňuje potřebou zjistit, jak je volání s tarify a doplňkem Hit výhodné, já si zase myslím, že se stačí podívat na ceníky a provést několik jednoduchých výpočtů. Ale dobře, uznávám, že vlastní praktická zkušenost je někdy neocenitelná a možnost vrátit se zpět se někomu může hodit.

Tato nabídka se však výslovně týká přechodu z předplacené služby Twist na paušál, nemůžete jí využít při samostatném pořízení paušálního programu T-Mobilu a s odkazem na novou akci se vyvázat z dvouleté smlouvy. Nic vám ale nebrání koupit si napřed samostatnou kartu Twist (499 Kč) a z ní třeba hned rovnou v prodejně zkušebně přejít na paušál.

Internetové odkazy

Diskuze (36) Další článek: Samsung SGH-E700: co lidem nejvíc vadí

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Twist, Paušál, Samostatné pořízení, T - Mobil, Paus, MOBI, Mobil, Praktická zkušenost


Určitě si přečtěte