T-Mobile zjistí, jestli poznáme realitu od fake news. Otestujte se i vy

T-Mobile se pustil do boje s internetovými hoaxy a tzv. „fake news“, tedy falešnými zprávami, které se jejich autoři snaží podat profesionální formou, aby budily dojem pravdivosti a serióznosti. Internet a sociální sítě šíření nepravdivých, neověřených informací urychlily a zjednodušily.

Operátor na svém Facebooku spustil kvíz, který otestuje, jak jste na tom s kritickým myšlením a zda dokážete i ve zdánlivě logicky nebo uvěřitelně znějících zprávách odhalit lež a manipulaci. Do kvízu se můžete zapojit až do 24. února, po zodpovězení všech otázek ihned získáte svůj výsledek. Jak si proti fake news vedeme jako národ, vyhodnotí T-Mobile na konci měsíce.

Na výběru příběhů a celém projektu spolupracuje doc. Petr Janeček z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy – etnolog, který se dlouhodobě zabývá vznikem a životem městských legend a fake news a stojí za úspěšnou sérií literárních sbírek městských legend pod názvem Černá sanitka. Na projektu spolupracuje také Josef Šlerka, ředitel Fondu nezávislé žurnalistiky a vedoucí Studia nových médií na FF UK, který bude pomáhat interpretovat výsledky průzkumu.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (21) Další článek: Kvalitní fotky především. Samsung u řady Galaxy S20 poprvé vyzkouší Super ISO

Témata článku: , , , , , MOBI, F +, T - Mobil, Plugin, Desatero, Kvíz, Realita, Internet, News, Josef Šlerka, Josef, Vedoucí, T Mobil