T-Mobilu dnes ráno čtvrt hodiny nefungovaly žádné mobilní služby. Operátor má podezření na DDoS útok

T-Mobile dnes ráno okolo půl deváté zaznamenal nezvykle rozsáhlý výpadek mobilních služeb. Celoplošně na nejméně deset minut nešlo telefonovat, posílat zprávy a ani se připojit přes mobilní data. O půl hodiny později už většina služeb naběhla do normálu. Operátor nyní pátrá po příčině, nevylučuje ani kybernetický útok.

Výpadek v pondělí ráno v mobilní síti se týkal celé republiky, trval zhruba 12 minut. Příčina se vyšetřuje, jednou z možných verzí je i DDoS útok. Vysílače do provozu nabíhaly řízeně postupně, proto zákazníci mohli zaznamenat potíže ještě i v pozdějším čase. Na dílčích opravách se stále intenzivně pracuje,“ uvedla pro média tisková mluvčí T-Mobilu Zuzana Netolická.

Klepněte pro větší obrázek
Na Downalarmu nejvíce uživatelů nahlásilo výpadek T-Mobilu mezi 8. a 9. hodinou ranní

Vlnu masově hlášených výpadků služeb T-Mobilu po osmé hodině ranní potvrzuje i portál Downalarm.cz, který mapuje výpadky nejrůznějších internetových služeb a aplikací. Také na redakčních zařízeních bylo připojení T-Mobilu nedostupné od půl deváté zhruba po dobu pěti minut, poté se vše vrátilo do normálu. Operátor v tuto chvíli nehovoří o možnosti plošných kompenzací pro zákazníky, které výpadek postihl.

Diskuze (11) Další článek: Více paměti, vyšší cena a také nová barva. Samsung ukázal speciální varianty letošních skládaček

Témata článku: , , , , , Čtvrt hodiny, T Mobil, Útok, Operátor, Mobilní služba, Čtvrt, Podezření