Tag Heuer Link: odolný Android z kůže a oceli

Když máte peníze a chcete se předvést, je tu Vertu. Když navíc potřebujete moderní funkce, je tu Tag Heuer a jeho nový Link. Odolný, krásný a ušlechtilý.

Nevíte co s penězi a iPhone 4 je pro vás jen obyčejný levný telefon? Pak určitě uvítáte tento luxusní a odolný komunikátor, který běží na operačním systému Android. Vyrobila ho švýcarská společnost Tag Heuer, která je známá výrobou drahých a kvalitních hodinek. Není to ale její debut na poli mobilních telefonů, jeden model telefonu pod názvem Meridiist vyrobila už v roce 2008. Jednalo se tehdy o telefon klasické konstrukce. Po třech letech tu máme další model s označením: Tag Heuer Link.

Běžný uživatel si může o podobných drahých telefonech nechat jen zdát, s cenou přesahující 100 000 Kč Tag Heuer směle konkuruje luxusním telefonům značky Vertu. Ptáte se proč je tento komunikátor tak drahý? Není kvůli jeho technickým parametrům, ale díky špičkovému technickému zpracování. Tělo telefonu je vyrobeno z chirurgické oceli, osmnáctikarátového zlata a titanu, najdete na něm i několik diamantů, zadní část kryje pravá krokodýlí kůže. Navzdory tomu všemu slibuje výrobce, že bude telefon i velmi odolný, vodotěsný, a bez problémů ustojí kdejaký pád na zem.

Při pohledu na tento komunikátor vás určitě zaujme prvek na boční straně, který vypadá jako natahovací korunka z hodinek. Hodináři se prostě nezapřou, zde toto kolečko neslouží k nastavování hodin, ale k demontáži části bočního krytu, pod kterým se ukrývá microUSB konektor, sloty na SIM kartu a na paměťovou kartu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obr.: a blog to read

Pokud si odmyslíme cyberpunkový kovový obal, dostaneme docela běžný komunikátor s Androidem 2.2. TFT displej o úhlopříčce 3,5 palců s rozlišením 800 x 480 bodů je krytý odolným sklem Gorilla Glass. Ve výbavě má 256 MB paměti RAM, jako úložná paměť poslouží dodávaná 8 GB karta. Výrobce nezapomněl ani na fotoaparát, umí autofocus a snímky pořizuje v rozlišení 5 MPix. Celkové rozměry komunikátoru jsou 118 × 67 × 17 milimetrů, i s baterií (Li-Ion 1400 mAh) váží 200 gramů. Sami vidíte, že technické parametry nejsou nijak ohromující, ale priority jsou v tomto případě jinde. Pokud preferujete neotřelý vzhled, ty nejlepší materiály, prestiž, nevadí vám závratná cena a přesto chcete funkce moderního komunikátoru, nemáte mnoho alternativ...

Komunikátor Tag Heuer Link se plánuje prodávat od července letošního roku. Jeho cena bude 4 700 Eur v základním provedení, s individuálními úpravami může růst až ke hvězdám.

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: a blog to read

Diskuze (26) Další článek: Týden mobilně 87: Google+ a levnější roaming

Témata článku: , Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Tag, Kůže, Drahý telefon, Švýcarská společnost, Ocel, #Android, Kovový obal, Krokodýlí kůže, Link,