Tag Heuer má další luxusní hodinky. Budou opět pekelně drahé a poběží na staré verzi Wear OS

Nabídka hodinek s operačním systémem Wear OS od Googlu není široká, což je dáno tím, jak firma v posledních letech systém vedla, což některé z výrobců odradilo. Jedním z věrných výrobců však zůstává luxusní značka Tag Heuer. Ta nyní uvedla čtvrtou generaci své řady Connected Calibre E4.

Vzhledem ke značce počítejte s precizním zpracováním i materiály. Hodinky jsou titanové s volitelným titanovým, koženým či gumovým řemínkem. Displej je pak chráněný safírovým sklíčkem proti poškrábání. Hodinky jsou k nyní k dostání ve dvou velikostech 42 a 45 mm, což je změna od předchozích generací. Větší nabídnou trochu robustnější podání s větším displejem s výraznou lunetou. Menší 42mm verze má naopak displej efektně zakřivený a působí o něco stylověji. V obou případech jde ale o OLED.

Skvělá výbava, starý systém

Tag Heuer u hodinek zapracovala na výkonu, jelikož je tentokrát pohání zatím nejvýkonnější procesor Snapdragon 4100 Plus od Qualcommu. Čip hodinkám kromě rychlosti dodává i podporu konektivity Bluetooth 5, NFC a samozřejmě zde nechybí ani GPS. Na druhou stranu daní je zde pouze jednodenní výdrž, která však zahrnuje plnohodnotné používání včetně až 1h sportovní aktivity.

Hodinky jsou samozřejmě vybaveny i senzory jako je optický snímač srdečního tepu. Nechybí ani počítání kroků, měření kalorií či trackování spánku. Hodinky jsou rovněž vodotěsné až do hloubky 50 metrů, takže kromě plavání zvládnou měřit i různé další sporty. Celkově jde o velmi povedené hodinky až na dvě zásadní věci.

Tou první, zoufalejší je, že Tag Heuer Connected Calibre E4 přijdou na trh se starým operačním systémem Wear OS 2, tedy bez všech novinek, které Google loni s velkou pompou oznámil. Na druhou stranu výrobce slibuje budoucí aktualizaci. To je však poměrně nešťastné, jelikož i ta nejlevnější varianta vyjde v Česku na necelých 46 tisíc korun. Cena pak může podle velikosti a materiálů vystoupat až na 65 tisíc korun.

Tag Heuer Connected Calibre E4:

Diskuze (3) Další článek: Samsung v nadstavbě One UI 4.1 změnil chování virtuální RAM. Můžete ji nastavit jinou kapacitu, než 4 GB

Témata článku: , , , , , , , , , , , Výrobce, Luxusní, Česká republika, Stará verze, Velký displej, Operační systém,