Tag Heuer Meridiist: preciznost švýcarských hodinářů

Ocel, tvrzené sklo, kůže. Máte zájem? Přičtěte si švýcarskou preciznost, z účtu odečtěte pořádnou sumu a Tag Heuer Meridiist může být váš.

Hodně vody uplynulo od července loňského roku, kdy byl na půdě Federální komunikační komise Spojených států amerických (FCC) spatřen luxusní mobil švýcarského výrobce TAG Heuer. Výrobce precizních (a drahých) náramkových hodinek si zřejmě řekl, že mobil v podobném stylu by nezaškodil. Nyní se na webu firmy objevila prezentace věnovaná prvnímu telefonu, který pojmenovali „Meridiist“ s možností si ho mrzký peníz předobjednat. Tedy pokud máte zrovna po ruce zbytečných řekněme sto tisíc korun a chcete nosit po kapsách něco výjimečného.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon vypadá vskutku luxusně a ani kvalitní materiály a zpracování mu upřít nelze

Design není všechno

Lidé, kteří Meridiist navrhli a vyrobili si pochvalují svou mravenčí práci a mluví o perfektně zpracovaném telefonu, který je vyroben z těch nejlepších materiálů jako nerez ocel, tvrzené sklo a kůže či plast. Mobil ze švýcarské dílny dostal také svůj osobitý vzhled, podobá se například telefonům Vertu. Tělo Meridiistu představuje kvádřík z nerez oceli jehož boční strany vystupují do prostoru, přístroj má navíc hned dva displeje, jeden normální a druhý na horní straně supluje náramkový časostroj. No vlastně ne tak docela, čas totiž ukazuje digitálně. Horní displej je vyroben technologií OLED a nabídne rozlišení 96 × 16 bodů, ten hlavní TFT (aktivní) s velikostí 1,9 palce a schopností zobrazit 262 tisíc barev pro změnu o něco lepších 240 × 320 bodů.

Klepněte pro větší obrázek 
Dílo hodinářů, nemohou tedy chybět hodiny. I když jen ty digitální

Fyzické parametry telefonu jsou následující: váží 155 gramů a měří 112 mm na výšku, 46 mm na šířku a „tlustý“ je 15,5 mm. A nyní něco k další výbavě, Meridiist dostal do vínku ještě 2Mpx fotoaparát krytý aktivní krytkou, jež je schopen pořídit snímky v rozlišení 1 200 × 1 600 bodů a zvládne i video. Paměti pro ně bude celé 2 GB. Telefon disponuje i audio přehrávačem, ale krom souborů MP3 a AAC byste mohli v otázce kompatibility narazit. Dále zde máme podporované sítě, jejich výčet bude krátký - jen GSM (850/900/1 800/1 900 MHz) a data GPRS. Tím ale zdaleka nekončíme, telefon dostal do vínku Bluetooth s profilem A2DP a konektor USB 1.0 pro propojení s počítačem. Je sice pomaloučký ale za to umí Mass Storage. Výbava tedy odpovídá vyšší třídě mobilů z doby přibližně před dvěma lety, u tohoto kousku jsou však technické parametry na vedlejší koleji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Švýcarská preciznost v detailu a nákup telefonu, odhadovaná cena činí 3 700 euro, tedy něco málo nad sto tisíc korun

Jako telefon pro země třetího světa

Další parametry jako by z oka vypadly telefonům pro rozvojové trhy. Tisícovka kontaktů v adresáři, synchronizace s Lotus Notes a Outlook, SMS, MMS, WAP 2.0, aplikace jako alarm, kalendář, kalkulačka, převodník měn a dokonce hlasový záznamník a e-mailový klient. Jinak výdrž má prý slušnou, díky 950 mAh Li-Ion baterii vydrží sedm hodin hovoru nebo celých 28 dní v pohotovostním stavu. To se bude spolu se zvýšenou odolností hodit třeba při horolezeckých výpravách. Zlí jazykové by tak přístroj určitě označili za telefon pro snoby. Tak či onak, jeho design si můžete vychutnat na několika fotografiích, popřípadě zavítat na web výrobce a shlédnout povedenou prezentaci.

Diskuze (26) Další článek: Kupte Nokii 5310 u Vodafone a stahujte hudbu z i-legalne.cz zdarma

Témata článku: , Švýcar, Horní displej, Audio přehrávač, Hod, Tag, Pře,