Tajemná 3D adventura a destrukční závody (Java hry)

Chcete zažít pravé vzrušení a adrenalin na mobilu? Bojujte v podzemních katakombách nebo rozsekejte závodící soupeře na šrot.

Ve středověkém hradu vyřešíme pár questů, v aréně naděláme z našich protivníků na čtyřech kolech kupu šrotu, poté si potrápíme mozkové závity v historických námořních bitvách a nakonec vyzkoušíme další z mnoha kvalitních předělávek slavné logické hry. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Norbert Lapčák


Inquisitor's Torments

Inquisitor's Torments je stylový pokus snažící se uvést dobrodružní typ hry, který znáte z PlayStation či z PC, adventuru, na displeje mobilních telefonů. Na moderních konzolích je tento žánr docela mrtvý, ale studiu Boolat se podařilo tento žánr znovuoživit. Že by se mobilní telefony staly novým domovem pro adventury? Najdou si své místo na trhu překypujícím střílečkami a logickými hrami? Určitě ano. V duchu her jako Darkest Fear využívá Inquisitor's Torments neznámou vůni tajemna. Nevíte kdo jste, kde jste a co máte dělat – nevíte vůbec nic. Ale nemějte strach, všechno bude odhaleno během příběhu, který je rozhodně velmi silnou stránkou hry. Je to adventura? Ale dojde i na střelbu či logické pasáže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Boolat prostě s Inquisitor's Torments udělal dobrou práci. Palec nahoru si zaslouží za celkové provedení tohoto novověkého dobrodružství odehrávajícího se na středověkém hradě. Jedinou překážkou ze začátku může být ovládání, trochu potrvá, než mu přijdete na kloub, ale jinak je vyřešeno parádně, jednoduše a svůj účel plní. Vzhledem k tomu, že se hra odehrává v plně 3D prostředí, se bude měnit i kamera a každou chvíli se budete dívat z jiné perspektivy. Vcelku se jedná o efektivní provedení. No a co se týká grafiky, ta je opravdu parádní. Od krásné slečny, za kterou hrajete až po ošklivé hnijící zombie, všechno je nádherně detailní. To vše je ještě znásobeno atmosférickou zvukovou kulisou. Pokud máte rádi tajemné večerní procházky hradem plnem zombie a se zbraní v ruce, tato hra čeká jenom na vás.

Inquisitor's Torments (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HXRKU na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Crash Arena 3D

Burácející motory obrovských kár, aréna, která připomíná šrotiště a pět závodníků. Mezi nimi jste i vy s jediným cílem; a sice vyřadit co nejvíce protivníků a přežít tyto brutální závody. Ti z vás, kteří někdy hráli Destruction Derby či FlatOut vědí, o čem bude v následujících řádcích řeč. Mimo jiné je tato hra důkazem, že ty největší a graficky nejlepší pecky nemusejí vyvíjet nejbohatší firmy. Ruští MobiLeap se opravdu předvedli a hra si vás k sobě připoutá na několik hodin nekonečné zábavy. A to nejlepší – kromě kariéry a rychlého závodu najdete v menu i volbu Bluetooth hry. Co může být lepší než totálně zešrotovat auta svým kamarádům v jedné ze čtyř arén?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  

Za zmínku stojí i pěkná grafika. Čím silnější telefon vlastníte, tím víc si ji vychutnáte, nicméně nemyslete si, že v aréně najdete jenom písek. Každá aréna je obehnána betonovou zdí. Za tou ale můžete vidět – pokud vám tedy protivníci dopřejí alespoň vteřinu klidu – město či přírodní prostředí, jako například hory. Určitě se vám zalíbí různé barevné motivy nakreslené na autech a s tím související fyzikální model, kdy vám z auta odlítávají kusy plechu, a nebo vybouchne rovnou celý motor. Plusem hry je i netradičně, ale rozhodně zajímavě řešené menu. Pokud toužíte po odreagování a reální rozbíjení aut je pro vás nákladní, sáhněte po Crash Areně 3D.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Crash Arena 3D (závodní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HBPGQ na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Battleships

Dnes tady máme něco i pro potencionální námořníky. Vždy jste toužili po vodáckých dobrodružstvích, ale po vstupu na palubu jste ihned měli mořskou nemoc? Nebo se bojíte pirátů? Nevadí, přichází alternativní, i když trochu akčnější náhrada v podobě Battleships. V této hře žádné hledání zlatého pokladu nečekejte, uděláte si cestu skokem do minulosti, ale nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Na vlastní kůži si prožijete některé významné velkolepé námořní bitvy v historii. Teď jste pánem času. Změňte celou historii! Kromě hrubé vojenské síly budete muset zapojit i vaše mozkové buňky, jenom na vašich schopnostech totiž bude záležet výsledek každé bitvy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud máte tak silný důvtip a strategické myšlení, že na vás nestačí ani chytrá umělá inteligence, zapněte Bluetooth a přizvěte kamaráda. Battleships totiž nabízí i tuto možnost využití reálného inteligentního protivníka. Zajímavou novinkou je také Global Tournament mód, který umožňuje všem uživatelům sdílet své „hi-score“ výsledky pomocí světových online žebříčků. Tady se tedy skrývá možnost tak zvaného třetího oponenta. Staňte se nejlepším stratégem, soutěžte s uživateli z celého světa a porazte je. Není lepší pocit než vlastnit prvenství v tabulce s nejvyšším skóre na světě. U Battleships budete hledat konkurenci jen těžko, vývojáři z Fugu Mobile se opravdu předvedli.

Battleships (strategie):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HDAXQ na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)

Zum–Zum

Přednedávnem jsme tady psali o hře Abracadaball od Gameloftu. Hra byla vlastně taková vylepšená kopie Zumy. Jenže stejně jako například u Tetrisu, i u Zumy existuje několik variant. Ta dnešní se jmenuje Zum–Zum a pochází od ruských tvůrců Herocraft. Ovšem kvalitních her není nikdy dost, a tímto heslem se nejspíš řídili i ruští programátoři. Většina z vás tedy jistě ví, o co se jedná, ve zkratce jde o shromažďování tří stejnobarevných kuliček, které následně mizí, a na pár vteřin máte vystaráno. Kuličky se na displeji pohybují po trati ve formě jakéhosi barevného hada, který se nesmí dostat do díry na druhém konci tratě, jinak můžete začít od začátku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hra se odehrává v egyptském prostředí, čemuž je přizpůsobena zvuková i grafická stránka. Pohled je z ptačí perspektivy, grafika tedy spíš barevná než detailní. Zum – Zum se také honosí hodně vysokou obtížnosti, budete potřebovat opravdu hbité prsty a několik hodin trénování. Sice máte k dispozici různé zlepšováky jako ohnivé rakety a tak dále, ale ani to vás vždy nezachrání. Ti vyvolení z vás, kteří nahrají nejvyšší skóre, se jím na internetu můžou pochlubit, podobně jako je tomu u Battleships. Zajímavým vylepšením je schopnost přemísťování plošiny při hře. Když čekáte vlevo na barevnou kuliču, není nic lehčího než skočit doleva a pálit odtud. Potěší i přítomnost dvou verzí ovládání.

Zum–Zum (arkáda):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HWPMB na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Diskuze (5) Další článek: Vodafone odpustí jeden měsíční paušál

Témata článku: , , , Závod, Fyzikální model, Děs, Torment, Jediný cíl, Námořník, Odreagování, Grafická stránka, Nejvyšší skóre, Aréna, Adventura