Tajné: LG GD880 Mini – designová elegance do dlaně

LG připravuje unikátní multimediální přístroj. Velikostí by měl patřit mezi kolibříky, výbavou mezi špičku. Design osloví příznivce čistých linií. Aktualizováno
Tajné: LG GD880 Mini – designová elegance do dlaně

Je to zhruba čtvrt roku co společnosti LG unikla mapa připravovaných produktů pro první čtvrtletí roku 2010 (čtěte LG chystá nástupce Areny, druhý Cookie a premiérový dualSIM). Pár měsíců uteklo jako voda, přehoupl se Nový rok a další podrobnosti se pomalu začínají dostávat na povrch. Tentokrát je to špionská fotografie modelu LG GD880 Mini, který na zmíněné produktové mapě stojí na nejvyšším stupni. Půjde tedy pravděpodobně o velmi dobře vybavený a navíc přísně stylový telefon.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: GSMArena.com

Design GD880 trochu připomíná hudební Nokii X6 a to zejména díky ostrým hranám a přísným geometrickým tvarům s minimem zaoblení. Z jednoho špionského snímku sice nelze odhadovat příliš vlastností, ale protože u LG je známo, že si dává zvlášť záležet na kvalitě a designovém zpracování, nebál bych se odhadovat že obvod lemují plochy z kartáčovaného kovu a velká část telefonu bude vyrobena z nerezu. Na obrázku bohužel chybí nějaký předmět obecné velikosti (např. mince nebo klíč) pro odhad rozměrů, lze však usuzovat, že produkt s kódovým značením Mini bude patřit mezi drobnější a útlé telefony.

Značením model GD880 náleží do stejné rodiny produktů jako průhledný LG Crystal (GD900) nebo 3G mobilohodinky (GD910). Uvnitř telefonu by mohlo ožít opět vlastní dotykové prostředí 3D S-class, podle minima viditelných tlačítek usuzuji na podobné ovládání s modelem LG Pop. Další dohady hovoří o dotykovém displeji s úhlopříčkou 3,2" a atypickém širokoúhlém rozlišení 480 × 854 pixelů.

Drobné LG Mini má ve svém těle ukrývat kompletní multimediální výbavu: 5Mpx fotoaparát, Wi-Fi i GPS. Fungovat by mělo ve všech čtyřech pásmech GSM i v sítích 3G, chybět nebudou rychlá data HSDPA. Vestavěný polohový senzor umožní automatické otáčení displeje na šířku. Samozřejmostí je potom hudební přehrávač a FM rádio.

Vzhledem k tomu, že společnost LG zrušila svou účast na letošním veletrhu MWC (čtěte Ani LG nebude vystavovat na letošním mobilním veletrhu v Barceloně), není zatím jasné, při jaké příležitosti a v jakém časovém horizontu bude novinka oficiálně představena. Dá se ale očekávat, že po mohutnějším úniku informací přes média přistoupí vedení mobilní divize LG k co nejrychlejšímu uvedení.


Aktualizováno:

Na webu GSMArena.com se objevily další snímky, které potvrzují přítomnost dotykového prostředí S-Class. Zmínka padla dokonce o prodejní ceně, která se má pohybovat kolem 350 euro. Po přepočtu na naši měnu a přičtení daně se dostaneme na částku kolem 12 tisíc korun. Za podobnou sumu se v současnosti prodává LG BL40 New Chocolate. U novinky GD880 se potvrdil také oficiální prodejní název LG Mini.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Foto: GSMArena.com
Diskuze (7) Další článek: Apple hlásí tři miliardy stažených aplikací z AppStore

Témata článku: LG, Design, LG BL40 New Chocolate, LG GD880 Mini, Špionská fotografie, DESI, Min, Geometrický tvar, Děs, Podobné ovládání, Připravovaný produkt, Mini, Širokoúhlé rozlišení


Určitě si přečtěte