Tak přece jen s pěti fotoaparáty! Světu se ukázala první tisková fotka Nokie 9

Závod týkající se počtu fotoaparátů v mobilu bude pokračovat i v roce 2019. Letos nebyl problém na trhu narazit na telefony s duálním a trojitým hlavním fotoaparátem, vyčníval pouze Samsung Galaxy A9 (2018), který na zádech nabídl hned čtyři snímače. Příští rok se můžeme těšit na pětifoťákovou Nokii 9 PureView. Existence toho, co zprvu vypadalo jako fanouškovský výmysl, se nyní potvrzuje uniklou tiskovou fotografií.

A za únikem nestojí nikdo jiný, než twitterový účet @evleaks. Na snímku tak vidíme finální podobu Nokie 9 PureView (kódové označení „Beholder“), která skutečně na zádech nabídne hned pět fotoaparátů s brandingem Zeiss! Ve dvou kruhových výřezech „navíc“ bude umístěno laserové měřidlo a přisvětlovací dioda. Fotka také prozrazuje čtečku otisků umístěnou pod displejem i plánované dřívější představení. Na tapetě telefonu se skvěje datum 1. října...

Zobrazovací panel se zakulacenými rohy má mít úhlopříčku 5,9" a poměr stran 18:9. Kovové boční rámce doplní ke krajům zahnutý zadní skleněný kryt. Výkon by měl dodat Snapdragon 845 se 6GB RAM, integrované úložiště má být 128GB. Uvnitř bude připraven operační systém Android pod vlaštovkou platformy Android One. Představení Nokie 9 PureView se očekává, buď na lednovém veletrhu CES v Las Vegas, nebo na únorovém MWC v Barceloně.

Zatím poslední novinka od HMD Global - prosincová Nokia 8.1:


Oživeno 31. prosince 15:00: Na webu se již objevilo uniklé promo video k připravované Nokii 9 PureView, které odhaluje chystaný smartphone v celé své kráse:

Diskuze (26) Další článek: Automobilky, vidíte to? Studio SqCircle ukazuje fantastickou budoucnost klíčku od auta

Témata článku: Nokia, , , , , , , , , , , , Fotka, Poslední novinka, F +, Příští rok, Behold, PureView, Pře, Integrované úložiště, Kruhový výřez, Měřidlo, Finální podoba, , Operační systém,