Také Apple pomůže s koronavirem. Kvalita inženýrů je vidět i na štítech pro lékaře

Apple začal vyrábět obličejové masky určené pro boj s nákazou koronaviru. Potvrdil to šéf firmy Tim Cook s tím, že ochranné pomůcky dostanou především zdravotníci. Podle Cooka by Apple chtěl vyrábět zhruba milion ochranných štítů týdně. Informoval o tom web CNBC

„Zahájili jsme celofiremní úsilí, které spojilo všechny naše týmy návrhářů produktů, technických pracovníků a mnoho dalších k tomu, abychom mohli začít vyrábět ochranné pomůcky pro zdravotníky,“ uvedl Cook. 

Doplnil, že první zásilka masek již byla doručena do prvních nemocničních zařízení Kaiser v údolí Santa Clara. Kromě nemocnic Apple věnoval také dvacet milionů ochranných masek typu N95 organizacím, které bojují s pandemií. 

Design štítu je uzpůsobený tak, aby bylo možné v jedné krabici přepravit do nemocnic až sto kusů. Podle Cooka je štít možné složit během pouhých dvou minut.

Diskuze (7) Další článek: Honor 30S je první model nové generace. Umí 5G a zatím je určen pouze pro Čínu

Témata článku: Apple, Koronavirus, Tim Cook, Štít, Pomůcky, Santa Clara, Kaiser, Inženýr, Maska


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz