Také Motorola bude nabíjet vzduchem. Ve srovnání s Xiaomi má výhody i nevýhody

Xiaomi přestavilo bezdrátové nabíjení Mi Air Charge, které funguje na vzdálenost několika metrů. V reakci se ozvala Motorola, že má něco podobného. Zatímco zařízení od Xiaomi je velké jako noční stolek nebo sedací taburet, řešení od Motoroly je o dost menší.

Na druhou to vypadá, že maximální dosah je pouhý metr, takže zatímco Xiaomi obsáhne celou místnost, s Motorolou bychom nabíjeli třeba jen u pracovního stolu, nebo na gauči. A ještě jedna nevýhoda: zatímco Xiaomi nabíjí i skrz objekty, u Motoroly zrušíte dobíjení pouzhou dlaní. Na druhou stranu bude toto řešení energeticky efektivnější.

V klipu vidíme upravenou Motorolu Edge+, prodejní verze telefonu tímto způsobem nenabijete. Bližší detaily k technologii neznáme, jasné není ani stádium dokončení, nebo časový rámec.

Ukázka zcela bezdrátového nabíjení od Motoroly:

Diskuze (1) Další článek: Samsung má v rukávu 200MPx foťák, který má údajně natáčet až 16K videa

Témata článku: Motorola, Spekulace, Srovnání, Bezdrátové nabíjení, Xiaomi, Únik, Mi Air Charge, Motorola Edge+, Vzduch, Gauč, Motorola Edge +, Výhoda, Já Air Charge, Nevýhoda, Motorola Edge S, Mobilní telefony Xiaomi na Heureka.cz