Také se divíme, že to neuměl už dřív. WhatsApp konečně přidává kompletní rychlé reakce na zprávy

  • Jste z jiných platforem zvyklí na rychlé reakce na zprávy?
  • Možná vás překvapí, že u WhatsApp nikdy nefungovaly
  • Změna se udála až v květnu, nově je reakcí daleko více

Oživeno 13. července | WhatsApp po dvou měsících vylepšil rychlé reakce. Místo původních šesti ikon je možné nově k reakcím využít všechny dostupné emotikony. A navíc i s různými odstíny pleti, aby si každý mohl najít svou vlastní personalizovanou variantu. Mark Zuckerberg na svém Facebook profilu uvedl, že mezi jeho nejoblíbenější patří tato sada emoji: Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá nová podoba nabídky pro přidání rychlé reakce ve WhatsApp

Nová podoba reakcí je zatím dostupná jen pro uživatele smartphonů, kteří však musí ještě počkat na update aplikace. Brzy by se měla komplexnější podoba rychlých reakcí rozšířit i na desktopovou aplikaci WhatsApp.


Oživeno 6. května 20:00: Komunikátor WhatsApp dnes konečně zpřístupnil reakce na zprávy všem uživatelům aplikace. I když se tato funkce dostane k uživatelům postupně v následujících dnech a týdnech, u našeho redakčního telefonu už aktualizace přistála.

Stejně, jak uvádí Mark Zuckerberg, tak i u naší verze aplikace je možné v současné době udělit jednu z šesti emoji, tedy palec nahoru, srdce, smích, úžas a plácnutí rukou. Další reakce mají do WhatsAppu přibýt postupem času. A jak je můžete použít?

Klepněte pro větší obrázek
WhatsApp konečně přidal rychlé reakce na zprávy. V základu můžete vybírat z těchto šesti možností

Stačí jen podržet prst nad obsahem ve vlákně, např. nad zprávou s textem nebo na fotografii, a vybrat z dostupných reakcí. V případě fotogalerií můžete pro každou fotku použít jinou rychlou reakci. Současně s touto aktualizací se WhatsApp naučil posílat větší soubory (až 2 GB), postupně také naroste maximální počet členů ve skupinových chatech z 256 na 512 účastníků.


WhatsApp se ve své poslední betaverzi konečně dočkal funkce, která se už u alternativních komunikačních platforem používá dlouhodobě. Řeč je o reakcích na zprávy ve formě několika emotikon, které obdobně fungují např. u Telegramu, Messengeru nebo Discordu. Funkce je součástí betaverze WhatsAppu s číslem 2.22.8.3, takže ještě chvíli potrvá, než se dostane do finální verze aplikace.

Uživatelé WhatsAppu si budou moci vybrat jednu ze šesti reakcí - palec nahoru, srdce, smích, překvapení, smutek a poděkování. V současné době je funkce aktivní u omezeného počtu betatesterů, a to, jak na Androidu, tak u iOS i v desktopové verzi aplikace. Zatím také není jasné, že budou reakce k dispozici u všech typů konverzací, nebo budou omezeny na skupinové či individuální chaty. 

WhatsApp tak pokračuje v neustálém vývoji své mobilní aplikace, která průběžně dostává nové funkce i drobnosti. Ať už to byly mizející konverzace, přepis hlasových zpráv či funkce multi-device. Novinky se však vždy nejprve objevují v betaverzi, a až po řádném otestování se dostávají do veřejně dostupné aplikace.

Jak ve WhatsApp na aktivaci funkce multi-device:

Zdroj Wabetainfo

Diskuze (7) Další článek: O2 a T-Mobile mohou pokračovat ve sdílení sítí. Musí ale dodržovat pravidla, která si sami navrhli

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Messenger, WhatsApp, Mark Zuckerberg, Facebook, Telegram, Aktualizace, Beta, Discord, Platforma, Uživatel smartphonů, Uživatelé, Reakce, Betaverze, Rychlá reakce, Aplikace, Verze aplikace, Wabetainfo, Dostupná aplikace, Funkce, Telefony s iOS na Heureka.cz