Také vás unavuje neustálé dobíjení nositelností? Tento chytrý řemínek si vezme energii z vašeho těla a okolí

  • Také vám u nositelností vadí nutnost častého dobíjení?
  • Řešením je tracker BHeart od společnost Baracoda
  • Je součástí pásku pro běžné hodinky, nikdy jej nebudete nabíjet

Společnost Baracoda na veletrhu CES v Las Vegas ukázala svůj nejnovější zdravotní měřič BHeart na zápěstí. Ten je uschován v řemínku, který je možné připevnit na klasické ručičkové hodinky, přičemž samotný měřič po uživateli nepotřebuje vůbec žádné nabíjení. Jedná se totiž o unikátní nositelnost, u které se o baterii vůbec nestaráte. 

BHeart využívá technologii „BMotion Energy Harvesting“, která měřič dobíjí díky kombinaci pohybu zápěstí, tělesné teploty uživatele a všudypřítomného okolního osvětlení. Detailnější popis technologie výrobce nepřiložil, víme jen to, že tento proces výroby elektrické energie aktuálně čeká na uznání patentu. 

Klepněte pro větší obrázek
BHeart je tracker na zápěstí, které připojíte ke klasickým (tj. ne-chytrým) hodinkám. Energii získává z vašeho těla a okolního prostředí, nikdy jej nebudete muset nabíjet

Měřič BHeart generuje dostatek energie k tomu, aby mohla být napájena spousta snímačů a jejich data přenesena do podpůrné mobilní aplikace, která bude k dispozici pro Android i pro iOS. Firma Baracoda chce tímto produktem otevřít zcela novou kategorii nositelných zařízení, o které se nemusíte nijak starat. Zatímco stávající hodinky či chytré náramky musíte dobíjet i několikrát do týdne, což může spoustu potenciálních uživatelů odradit, BHeart slovo „nabíječka“ vůbec nezná.

Unikátní nositelnost bez dobíjení

Podle tiskové zprávy dokáže BHeart evidovat statiky o tělesné energii, zdraví uživatele, mentální odolnost, úrovni aktivity uživatele nebo o kvalitě spánku. V mobilní aplikace se také dozvíte, kolik energie jste díky nošení tohoto měřiče aktivit už vyrobili. V základní variantě je řemínek, do něhož je vsazen tracker, vyrobený z lehkého kovu. A to ve světle a tmavě stříbrné, a také ve zlaté barvě. Rozšířená varianta pásku bude vyrobena z kůže. BHeart je kompatibilní s klasickými ručičkovými hodinkami, které využívají 18 - 22mm řemínky.

BHeart je nový měřič aktivit bez baterie:

Cena je stanovena na 100 dolarů, což dělá i z daní zhruba 2 700 Kč. BHeart bude možné objednat na webu firmy od dubna, párovací aplikace bude na App Storu k dispozici ihned po zahájení prodeje, uživatelé Androidů si na aplikaci musí počkat až do letošního června.

Diskuze (7) Další článek: Samsung na CESu ukazuje unikátní displej. Flex Hybrid OLED složíte, rozložíte nebo vysunete

Témata článku: , , , , , , , , , , , Měřič, Energie, Řemínek, Pásek, Uživatelé, Dobíjení, Las Vegas, App Store,