Takto se premiéra nedělá. ZTE ukázalo čtyři telefony řady Blade V40, jejich základní specifikace však zamlčelo

  • ZTE v Barceloně ukázalo čtyři novinky řady Blade V40
  • Pouze jedna z nichpodporuje 5G sítě
  • Blade V40 a V40 Vita jsou určeny spíše méně náročným uživatelům

Představte si finanční stránku účasti libovolné značky na mobilním veletrhu MWC. Musíte si zamluvit výstavní prostory, zaplatit za účast, přes celý svět poslat své produkty, přepravit zaměstnance, připravit tiskové materiály, samotnou tiskovou konferenci a samotné produkty k vyzkoušení. A když už máte toto všechno hotové, oznámíte čtyři nové telefony bez technických specifikací! A práce celého týmu přijde prakticky vniveč. A právě to je případ čínského ZTE.

Firma sotva před pár dny oznámila první Android s magnetickým bezdrátovým dobíjením, a na veletrhu MWC v Barceloně navázala hned čtyřmi dalšími smartphony řady Blade V40. Pouze jeden z nich podporuje 5G sítě, model s přídomkem Pro zase podporuje až 65W dobíjení. Blade V40 a V40 Vita se zalíbí spíše méně náročným uživatelům. 

Celkově můžeme telefony zařadit do střední třídy, ve které se budou vyjímat zejména velké displeje. Jenže, věětšinu specifikacíani po premiéře telefonů neznáme, spoustu detailů ZTE úzkostlivě, a také zcela zbytečně, tají. Navíc, na první pohled vypadá jeden telefon jako druhý...

Pouze jeden s podporou 5G

Nejzajímavější novinkou je ZTE Blade V40 5G, který je postaven na neznámem 7nm omijádru s podporou 5G. Součástí telefonu je 360° anténa s podporou technologie SRS (Sounding Reference Signal), která má urychlit připojení v sítích 4G, 5G a také zlepšit konektivitu přes Wi-Fi. Více informací však ZTE, až s podivem, u telefonu neuvádí. Z tiskových fotografií registrujeme displej, zřejmě AMOLED, s vycentrovaným průstřelem a dále pak trojitý fotoaparát na zadní straně (48 + 8 + ? Mpx) s přisvětlovací diodou. Baterie o kapacitě 6 000 mAh vsadí na 22,5W rychlé nabíjení.

Klepněte pro větší obrázek

ZTE Blade V40 Pro sice přišlo o podporu 5G sítí, jinak se však specifikace telefonu o něco vylepšily. Dostal do výbavy 6,67" AMOLED s rozlišením Full HD+, podporou 8bit barev a se 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3. V průstřelu umístěná selfie má rozlišení 16 Mpx, na zádech čeká hlavní 64Mpx snímač, specifikace dvou doplňkových snímačů zatím neznáme. Do těla o tloušťce 8,3 mm se dostala 5 100mAh baterie, kterou dobijete až 65 Watty. Telefon se bude nabízet zelené nebo v modro-růžové verzi Magic Gradient.

V portfoliu se propadáme až k základnímu ZTE Blade V40. I jeho displej má úhlopříčku 6,67 palce, ovšem o použité zobrazovací technologii se výrobce již blíže nezmiňuje. Víme jen to, že má displej rozlišení Full HD+, a že vyplňuje 92 % čelní strany. Na zádech čekají tři foťáky. Hlavní snímač má rozlišení 48 Mpx, u dalších si však rozlišení musíme tipnout. Jedná se makro objektiv (do 4cm od objektu) a o hloubkový snímač. Selfie má rozlišení osm megapixelů, 5 000mAh baterie se může opřít o 22,5W dobíjení. Čtečku otisků prstů hledejte na boku telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Nejníže postavený model řady je na zádech ozdoben výrazným logem

Nejníže postavenou novinkou je ZTE Blade V40 Vita, který má paradoxně největší displej. Na úhlopříčce 6,75" však telefon využívá jen rozlišení HD+, selfie se schovala do kapkovitého výřezu. Displej se chlubí tenkými rámečky a také tím, že vyplňuje přes 90 % čelní plochy. Baterie o kapacitě 6 000 mAh podporuje až 22,5W dobíjení, interní paměti jsou typu UFS 2.2. Procesor, RAM a kapacity interních pamětí jsou u Blade V40 Vita, stejně jako u dalších souběžně oznámených novinek, neznámé.

ZTE začne řadu Blade V40 celosvětově nabízet v průběhu dubna. A asi vás nepřekvapí, že výrobce při premiéře neuvedl ani koncové ceny telefonů...

Zdroj ZTE

Diskuze (3) Další článek: Slovensko se připravuje na vypnutí 3G sítí. Orange už také mluví o konci 2G

Témata článku: ZTE, , , , , , , , , , , , , , Full HD +, Baterie o kapacitě, Rozlišení, Telefon řady, SRS, Úkaz, Telefon, Náročný uživatel,