Tamagoči slaví 25 let ve velkém stylu. Novou verzi si připnete přímo na zápěstí

Vzpomínáte si na legendární tamagoči z přelomu tisíciletí? V miniaturním zařízení s displejem a baterií jste se „starali“ o malou příšerku, kterou jste museli několikrát denně krmit, hrát si s ní a čistit její výběh. A pokud byla příšerka spokojená, utěšeně rostla. Až do letošního března prodala firma Bandai po celém světě na 83 milionů kusů tamagoči, a protože letos tato hra slaví 25 let své existence, připravil výrobce na tuto počest speciální edici.

Produkt s označením Tamagotchi Smart si umístíte na zápěstí, podobně jako chytré hodinky. Koncept hry „starání se o příšerku“ je v zásadě nezměněn, jenže tentokrát nemusíte používat jen tlačítka, ale také dotykový displej nebo hlasové povely. Hlasově tak můžete „komunikovat“ i s příšerkou, a to v podobě nahraného vzkazu. Součástí „hodinek“ je také krokoměr a digitální ciferník. Firma Banai bude separátně prodávat i přídavné paměťové karty, pomocí kterých do hry dostanete nové postavičky a speciální herní itemy.

Představení Tamagotchi Smart:

Tamagotchi Smart se začne prodávat 23. listopadu v Japonsku. Kdy se začne hra prodávat v dalších částech světa, zatím není jasné.

Váš názor Další článek: Česko má aplikaci, která umí přečíst QR kód z očkovacího certifikátu. Už je dostupná i pro Android

Témata článku: Retro, Hodinky, Hry, Legendy, Paměťová karta, Japonsko, Zápěstí, Styl, Bandai, Nová verze, Dotykový displej, Příšerka, Paměťové karty na Heureka.cz