Tarif s neomezenými daty poprvé za férovější cenu? Vodafone dává slevu 30 %, ale jen novým zákazníkům

Vodafone rozjíždí nenápadný boj o mobilního zákazníka. Na svých stránkách má „utajenou“ nabídku pro zákazníky jiných operátorů (kromě těch u Sazkamobilu – toho totiž Vodafone kupuje, takže smůla), ale před vlastními stávajícími zákazníky se ji snaží utajit, aby nechtěli lepší nebo klidně stejný tarif, jako mají teď, ale za nižší cenu.

Pokud jste tedy zákazník O2, T-Mobilu nebo nějakého virtuála kromě Sazkamobilu a chcete si ponechat stávající telefonní číslo, můžete přejít k Vodafonu a zvolit buď známý „Akční tarif za 327 Kč“ (více o něm zde) a nebo využít zcela novou nabídku datově neomezeného tarifu.

Klepněte pro větší obrázek

Jedná se o datově i hlasově neomezený tarif Neomezený Super+, který je součástí běžného ceníku (.pdf) Vodafonu za 997 Kč měsíčně. V akci pro nové zákazníky (nebo i ty, kteří mají zatím od Vodafonu předplacenku a chtějí přejít na paušál), je teď se slevou 30 % k dispozici za 699 Kč. Tato sleva přitom platí na dobu neurčitou po celou dobu používání tarifu, není jen na prvních pár měsíců.

To je na české poměry nebývale výhodná cena, i když asi nemusíme dodávat, že i tak se pohybuje na horní hranici toho, kolik by reálně v zemi s nepokřiveným trhem neomezený tarif měl stát. (Podle studie Evropské komise je průměrná cena takového tarifu v zemích EU okolo 640 Kč měsíčně).

Jaké ceny tarifů bychom považovali za rozumné:

(Jde o hypotézu, u českých operátorů žádné takové tarify neexistují)

  • 500 Kč: neomezená data (rychlost alespoň 20 Mbit/s), neomezené minuty + SMS do všech sítí
  • 300 Kč: 10 GB dat, neomezené minuty + SMS do všech sítí
  • 150 Kč: 10 GB dat
  • 150 Kč: neomezené minuty + SMS do všech sítí 
  • cena dodatečného 1 GB dat max. 20 Kč
  • cena dodatečné 1 minuty hovoru max. 1 Kč
  • cena dodatečné 1 SMS max. 0,50 Kč

Dodejme, že tarif Neomezený Super+ od Vodafonu jedno omezení přece jen obsahuje – rychlost datových přenosů je přiškrcena na 20 Mbit/s. Ale i s takovou rychlostí se dá běžně fungovat, je dostatečná i pro sledování internetové televize nebo pro streamování videa. Nabídka zlevněného neomezeného tarifu platí do 16. června 2024 (nebo do dalšího jejího prodloužení).

Diskuze (68) Další článek: T-Mobile má už 6,5 milionu mobilních zákazníků. V Česku se mu daří, zvyšuje zisk i efektivitu podnikání

Témata článku: , , , , , , , Tarif, Data, Nový zákazník, Cena, Neomezený, , Super +, Sleva, Férová cena, Zákazníci,