Tato aplikace vyhrála v AppParade. Mamio spojuje mámy podle věku dítěte, zatím je jen na Androidu

Na konci března proběhlo 35. kolo AppParade. V soutěži, kterou uspořádalo vývojářské studio MeguMethod, se představily nejlepší aplikace z české vývojářské scény. V kategorii zcela nových aplikací „Starters“ zvítězil titul Mamio – aplikace, která propojuje matky podle lokace a věku dítěte a vytváří bezpečný prostor pro vzájemnou podporu.

Mamio cílí na stejné uživatelky jako dnes už legendární platforma eMimino, ale v podobě mobilní aplikace. Tím se do platformy přidává sociální rozměr a vzniká tak v podstatě nová sociální síť. Maminkám dětí usnadňuje navazovat přátelství, najít podporu a vše vzájemně sdílet v bezpečném prostředí. Aplikace je zatím dostupná pouze na Android, na verzi pro iOS se pracuje.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace Mamio

„Máme kolem sebe spoustu kamarádek s dětmi, které se nám svěřovaly s tím, že se v mateřství cítí izolovaně, a chtěly by mít silnější podpůrnou komunitu. Divily jsme se, že u nás ještě neexistuje žádná moderní platforma, která by problém sociálního života v mateřství nějak řešila. Tak jsme se rozhodly ji vytvořit,“ říká Laureen Höllge, spoluzakladatelka Mamio.

Aplikace sestává ze tří základních pilířů. Tvoří ji seznamka, kde se mohou potkat maminky bydlící ve vzájemné blízkosti, sdílící podobné nebo stejné zájmy. Společným jmenovatelem mohou být shodné zájmy, ale také například stejný věk ratolesti. Dále je k dispozici chat a také sekce nazvaná „Otázka dne“, kde mohou maminky sdílet své zkušenosti a dávat ostatním praktické rady.

Proč podle tvůrců vznikla aplikace Mamio:

  • Přes 80 % nových maminek se cítí osaměle a chtěly by mít víc kamarádek, se kterými mohou trávit čas.
  • Jen polovině maminek se povede si během rodičovské dovolené najít novou kamarádku, přitom téměř všechny se s původními kamarády od porodu vídají méně.
  • Život mámy je často krásný, ale izolace, nedostatek času pro sebe a stereotyp každodennosti mohou vést k tomu, že cítíš smutek a frustraci. Je to normální a je třeba o tom mluvit.
  • Klasická rodičovská fóra neumožňují se jednoduše seznámit a nepodporují empatickou, nekonfliktní komunikaci – mámy si přitom zaslouží mít místo, kde pocítí podporu.
  • 90 % maminek souhlasí, že jim pomáhá slyšet, co zažívají ostatní mámy. V Mamiu vytváříme prostředí, kde je možné sdílet cokoliv, bez kritiky a předsudků. Mámy se mají navzájem podržet, ne se podrážet.
  • Chceme vytvořit místo, kde budeš moci bezpečně mluvit i o tématech, která jsou stále tabu, ať už jde o kojení, psychické potíže po porodu, intimitu nebo nepříjemné pocity z mateřství. Zároveň chceme oslavovat všechno to, co je na mateřství krásné.

Zdroj: Mamio

Váš názor Další článek: Tak podobní a přece jiní. Řada Redmi Note 12 myslí na šetřílky i fanoušky vysokého rozlišení

Témata článku: , , , AppParade, Aplikace, MeguMethod, Věk, Maminka, Máma, Platforma, Věk dítěte, Zasilkovna,