TCL má sledovací zařízení pro mazlíčky. Zaběhnutého psa identifikuje pomocí QR kódu

Kromě smartphonů, tabletů a další mobilní elektroniky představilo TCL na letošním digitálním veletrhu CES také příslušenství pro domácí mazlíčky TCL Movetrack je tracker na bázi GPS, který svému pejskovi připnete na obojek a v aplikaci na mobilu potom už jen sledujete jeho polohy. Do sítě se připojuje přes vloženou SIM kartu (LTE) nebo přes Wi-Fi. Pokud se pes zaběhne, nálezce ho  může identifikovat a jeho majitele kontaktovat načtením QR kódu, který je součástí každého trackeru.

V aplikaci lze nastavit oblasti, ve kterých se pes může volně pohybovat. Pokud překročí hranice pozemku nebo území, tracker zašle notifikaci. Stejně tak lze sledovat nejrůznější pohybové statistiky mazlíčka podobně jako u lidského krokoměru. Při pohybu ve tmě poslouží do trackeru vestavěné LED světlo. Tracker je voděodolný podle stupně krytí IP67 a v pohotovostním režimu vydrží na baterii 14 dní. V prodeji bude ve čtyřech barvách za 99 eur (cca 2 600 Kč).

Váš názor Další článek: Samsung má novou korporátní znělku. Doprovodí modernější animaci loga

Témata článku: TCL, GPS, Příslušenství, CES, Tracker, Wi-Fi, QR kód, IP67, TCL, Kód, Sledovací zařízení, Mazlíček, Pro +, Aplikace, SIM karta, Pes