Technik si pohrál s iPhonem. Vytvořil jediný model na světě s USB-C

Jestli je Apple s iPhony v něčem pozadu, je to rozhodně drátová konektivita. Zatímco prakticky všichni výrobci přešli na moderní konektor USB-C, Apple se stále drží svého Lightningu, který používá již od iPhonu 5. Dnes už přišel o veškeré přednosti a v žaludku leží jednak spoustě uživatelů, ale také Evropské komisi, která již v nedávném návrhu chce amerického giganta donutit přejít na USB-C.

Technicky to totiž pro Apple nebude žádný problém, jelikož tento konektor už u svých produktů hojně používá. Osobně se o tom přesvědčil technik a odborník přes robotiku, Ken Pilonel. Ten si před několika měsíci předsevzal, že iPhone s USB-C vytvoří. Nyní se po delší době opět ozval i s krátkou ukázkou funkčního iPhonu X s vyměněným konektorem. Jak krátce ukázal, kromě nabíjení podporuje takové datový přenos.

Zatím však vydal pouze krátkou upoutávku, s tím, že na svém YouTube kanále chystá dokument, který zmapuje proces výměny. Dle jeho slov, předělání iPhonu z Lightningu nebylo vůbec jednoduché. Detaily uvádí na svém blogu. Kromě toho, že musel přímo zasahovat do základové desky telefonu musel řešit i na první pohled banální problémy jako je velikost. USB-C konektor je totiž větší než Lightning a otvorem v šasi telefonu by neprošel. Každopádně se ukázalo, že to lze a nyní jen čekat, než tak učiní i Apple. 

Srovnáváme nové iPhony 13 a 13 Pro:

Diskuze (44) Další článek: Polar Grit X Pro. Našlapané hodinky, které vás 100m pod vodou ani při -20°C nenechají ve štychu

Témata článku: iPhone, Smartphony, iOS, Technologie, USB-C, Evropská komise, Konektor, YouTube, Konektivita, Lightning, Technik, Jediný model, Datový přenos, Model, LightninguRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Google ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace