Technologie táhnou. Kaufland rozšíří nakupování mobilem do dalších 30 prodejen

V létě spustil Kaufland pilotní provoz nakupování mobilem. Stačí nainstalovat aplikaci, vytvořit účet, spustit funkci K-Scan, pomocí fotoaparátu pak skenujete zboží a vkládáte jej do tašky. U expresní pokladny čtečkou sejmete kód na displeji a zaplatíte. 

Nakupování mobilem bylo zpočátku dostupné jen v Praze na Jarově a v Olomouci, řetězec ale postupně uvolnil novinku i na ostatní obchody v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Kladně, Liberci a Znojmě. Od 23. listopadu se mobilní K-Scan dostane i na prodejny v Hradci Králové a do Zlína. Od 2. prosince se dočkají i nákupní geekové v Humpolci a v Písku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Kauflandu promění mobil v čtečku čárových kódu a virtuální nákupní košík, který zaplatíte u pokladny

Češi mají nové platební technologie rádi. Patřili jsme k lídrům v zavádění bezkontaktních plateb klasickými kartami (nástup Apple Pay a Google Pay byl bohužel už pomalejší). V případě Kauflandu používá K-Scan 6-12 % nakupujících denně, byť do čísel je zahrnutý i starší způsob skenování pomocí terminálu, který si návštěvník vypůjčí přímo v obchodě.

Diskuze (7) Další článek: Color Friday. Kupte přesně tři produkty od Samsungu a ten nejlevnější máte zdarma

Témata článku: , , , , , , , Zlín, Humpolec, Nakupování, Kladně, Karlovy Vary, Pardubice, Pro +, Jarov, Znojmo, České Budějovice, Čtečka, Mobil, Ostrava, Praha, Plzeň, Jihlava, Aplikace, Brno