Tecno Eagle Eye Lens. Nový typ teleobjektivu lépe zachytí objekty v pohybu, do mobilů se dostane příští rok

  • Značka Tecno je v Česku jen krátce
  • Na globální úrovni však má značka i vlastní vývojová centra
  • Jedním z jejich výstupů je i teleobjektiv Eagle Eye Lens

Značka Tecno sice na českém trhu působí zatím jen krátce, na tom globálním se však ohřívá delší dobu, a tak není s podivem, že se firma věnuje i svému vlastnímu výzkumu a vývoji. Právě z něj vzešel Eagle Eye Lens, první mobilní teleobjektiv se dvěma optickými hranoly, který automaticky sleduje snímané objekty. Až dosud bylo třeba při focení zoomů sledovat objektiv manuálně, což samozřejmě přispívá i k nepatrnému roztřesení telefonu při pohybu.

Místo jednoho optického hranolu jsou v návrhu fotoaparátu k dispozici hned dva, a každý z nich se může pohybovat po jedné ose. První na ose x o +/- 8°, druhý pak na ose y až o +/- 10°. To má fotoaparátu umožnit automatické sledování objektů v hledáčku využitím umělé inteligence, na ose x až o +/- 16°, a na ose y až o +/- 20 stupňů. Součástí objektivu Eagle Eye Lens je samozřejmě ještě optická stabilizace, která přinese korekce v rozmezí +/- 6°. 

Klepněte pro větší obrázek
Eagle Eye Lens bude možné použít, jak při focení, tak při natáčení až 4K videí

Teco zatím vidí největší přínos tohoto teleobjektivu v případě focení rychle jedoucích aut. Zatímco konvenční teleobjektivy jej v rychlosti často ani nedokáží celé zachytit, Tecno si věří, že jeho fotomobil to s novým teleobjektivem zvládne. Ostatně, přesvědčit se máme již příští rok, kdy se má tento foťák dostat i do komerčně prodávaných smartphonů značky.

Tecno Eagle Eye Lens:

Zdroj: Tecnomobile

Váš názor Další článek: Ray tracing měl znamenat herní revoluci. Mobily na „konzolovou grafiku“ ale jen tak nedosáhnou

Témata článku: Tecno, , , , , , Teleskop, Objekt, Teleobjektiv, Osa, Mobil, Česká republika, Focení, Značka, Hranol, Pohyb, Nový typ