Tecno ukázalo koncept skládačky s výsuvným displejem. Displej na zádech připomene úkoly a ukáže čas

  • Značka Tecno se pochlubila dalším zajímavým konceptem
  • Phantom Vision V je studie skládačky budoucnosti
  • Má doplňkový výsuvný displej i druhý OLED panel na zádech

Značka Tecno je na našem trhu poměrně čerstvá, mimo prodeje telefonů se však ve velké věnuje i vývoji. Naposledy jsme měli možnost spatřit telefon s výsuvným portrétním objektivem, nyní přišel na řadu koncept zařízení nové konstrukce. Pod názvem Phantom Vision V tak můžeme hledat skládací zařízení s displejem, jehož část je možné zarolovat do útrob telefonu. Z kapesní podoby se tak rázem stane středně velký tablet.

Phantom Vision V vypadá na první pohled jako klasický skládací hybrid. V zavřeném stavu máte na jedné straně displej, na druhé pak trojitý fotoaparát. K němu Tecnu přidalo i doplňkový displej, který zobrazuje notifikace, upomínky či hodiny na Always On displeji. Při rozevření se ukáže vnitřní skládací displej, jehož rozměry jsou srovnatelné se Samsungem Galaxy Z Fold4. Jenže, z levé části displeje se může panel ještě „přifouknout“. Jakmile se vysune přídavná část panelu, která je schována v útrobách, narostou rozměry displeje na 10,1 palců!

Klepněte pro větší obrázek
Koncept Phantom Vision V kombinací skládacího a výsuvného panelu dosahuje vnitřního displeje s úhlopříčkou 10,1"

Samotný displej je složen v 11 funkčních vrstev, které zaručují jeho flexibilitu a odolnost, tělo je vyrobeno z leteckého titanu, takže má být odolnější, než běžně používaný hliník. V současné fázi se vak zatím jedná pouze o koncept. Tecno se zatím nevyjádřilo, zda uvažuje i o podobném komerčním produktu, přesto nevidíme důvod, proč podobné zařízení neuvést na trh. Budoucnost nemusí být jen u skládacích či rolovacích zařízení, ale také u hybridů, které dokážou být flexibilní. Jak se vám tento koncept zamlouvá?

Koncept Tecno Phantom Vision V:

Zdroj: GSMarena

Diskuze (5) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Filmová sociální síť, konverzace s AI a potravinové alergie

Témata článku: Tecno, Rolovací displej, Koncepty, Skládací konstrukce, Výzkum a vývoj, Druhý displej, OLED, Prototyp, Skládačka, Hybrid, Koncept, Záda, Panel, Displej, Zařízení, Always on displeji, Zajímavý koncept