Telefon jako mikroskop. Tento gadget přidá každému mobilu nevídané možnosti přiblížení

Některé smartphony jsou dnes vybaveny makro objektivy pro detailní zachycení objektu s bezprostřední blízkosti. Tyto čočky však většinou limituje nízké rozlišení i další parametry kamerky. Nyní se však na crowdfundingovém portále Indiegogo objevil zajímavý projekt iMicro Q2 od čínské společnosti I-Seeing, který si dal za cíl z každého telefonu udělat mikroskop.

Nejde tedy jen o běžné makro snímky, ale opravdu mikroskopické snímky s až 800× přiblížením schopné detailně zachytit objekty o rozměrech pouhých desítek μm. Jedná se tak o plnohodnotného konkurenta některých levnějších mikroskopů. Výhodou iMicro je však jeho univerzálnost a rozměry.

Zařízení je opravdu titěrné a velikostí odpovídá běžným objektivům u smartphonů. Díky lepící nanovrstvě se navíc dá přichytit k libovolnému telefonu. Díky tomu získáte opravdu prvotřídní možnost přiblížení a přitom stále dostanete plnou kvalitu své primární kamerky. IMicro přitom není prvním počinem této firmy, v pořadí jde již o třetí takový pokus, ovšem až model Q2 nabídne až 800× přiblížení s minimálním rozlišením až 1 μm. 

Přestože jde původem o čínskou firmu, snaží se s projektem prorazit hlavně v Kanadě, takže finální prodejní cena činí 39 kanadských dolarů (cca 830 Kč). Skrze Indiegogo však firma produkt nabízí celosvětově, takže si tento gadget můžete pořídit i vy. Již nyní projekt vybral přes 700 tisíc kanadských dolarů.

Představení iMicro Q2:

Diskuze (15) Další článek: Samsung aktualizuje hodinky Galaxy Watch4. Čekejte nová gesta i vylepšenou detekci pádů

Témata článku: Smartphony, Focení mobilem, Fotoaparát, Gadget, Indiegogo, Kickstarter, Kanada, Makro objektiv, Projekt, Telefon, Mikroskop, Mobil, Přiblížení, Makro objektivy na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů

** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Karel Kilián
Správce souborůTotal CommanderTipy
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment