Telefony Huawei bez Googlu mohou konečně využít NFC platby. Zatím pouze s jednou bankou

Jednou z hlavních výtek směřovaných k telefonům Huawei bez podpory Google služeb byla chybějící funkce bezkontaktních plateb. Ačkoli i prostředí EMUI je vystavěno na Androidu (AOSP) a NFC platby mobilem podporuje, dlouhou dobu chyběla aplikace, přes kterou by platby mohly být realizovány.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí aplikace RaiPay na telefonu Huawei | Zdroj: Huawei

Už dva roky slibovaná služba Huawei Pay je stále hudbou budoucnosti, ale první samostatná aplikace pro mobilní placení na terminálech v obchodech a restauracích se konečně do marketu AppGallery dostala. Jedná se o aplikaci RaiPay banky Raiffeisenbank, která využívá zázemí Huawei Mobile Services (HMS) a poslouží tak úplně stejně jako její alternativa na telefonech s Androidem a Google službami.

„Mobilní platby jsou u klientů Raiffeisenbank oblíbené. Každý den je využije okolo 20 % našich klientů, přičemž nabízíme plnou paletu služeb pro platby mobilem nebo hodinkami, které jsou v České republice dostupné. Jako jediná banka na českém trhu nyní tyto platby nabízíme i pro Huawei NFC telefony s Huawei AppGallery,” říká Michal Bošina, Digital Channels Expert Raiffeisenbank.

Aplikace RaiPay pro bezkontaktní NFC platby mobilem:

Aplikace RaiPay umožňuje digitalizaci debetních a kreditních karet Mastercard vydaných bankou Raiffeisenbank na chytrých telefonech s operačním systémem Android, nově i včetně smartphonů Huawei s prostředím EMUI. Aplikace má jednoduchý systém aktivace i přidání digitalizované karty. Platby lze ověřovat pomocí otisku prstu.

Aplikace Raipay je ke stažení zdarma:

Diskuze (10) Další článek: Technik si pohrál s iPhonem. Vytvořil jediný model na světě s USB-C

Témata článku: Huawei, Android, NFC, Bezkontaktní platby, EMUI, Platba mobilem, HMS, Huawei Pay, Služba, Raiffeisenbank, MasterCard, RaiPay, Banka, AOSP, Huawei Mobile Services, AppGallery, Platba, Aplikace, Česká republika, TelefonVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení