Telegram Premium je tady. Za příplatek dostanete upload větších souborů i exkluzivní nálepky a reakce

  • Velký update Telegramu přináší prémiové předplatné
  • Konečně víme, co za měsíční poplatek dostanete
  • Myslelo se však i na uživatele bezplatné verze aplikace

Komunikační aplikace Telegram se pochlubila uživatelskou základnou, která měsíčně čítá na 700 milionů aktivních uživatelů. Vývojáři také současně odstartovali Premium verzi a potvrdili všechny funkce, které budou mít uživatelé navíc oproti základní verzi aplikace. Premium je součástí velkého updatu Telegramu, který však myslel i na stávající uživatele bezplatné verze.

Zřejmě největší výhodou je uploadování větších souborů. 2GB limit u bezplatné verze se rozšíří na 4 GB. Takto velké soubory může stahovat kdokoliv, tedy i ti uživatelé, kteří nemají zaplacené prémiové předplatné. Ovšem ti, kteří mají Premium, budou stahovat soubory maximální rychlostí, kterou vám povolí mobilní či bezdrátová síť.

Premium = dvojnásobek

Premium uživatelé mají mimo maximální velikosti souborů zdvojnásobeny i další limity. Celkem mohou sledovat až tisíc kanálů, vytvořit dvacet chatovacích složek, přičemž v každé z nich může být až 200 chatů. Do hlavní nabídky lze připnout až deset chatů, stejně tolik můžete mít i oblíbených nálepek. Delší může být i váš uživatelský popis (text „O mně“), při psaní zpráv můžete uložit až 400 prémiových gifů, popř. si můžete rezervovat až 20 veřejných odkazů typu t.me.

Klepněte pro větší obrázek
Telegram u prémiového předplatného zdvojnásobuje limity

Hlasové zprávy budou automaticky převáděny na psaný text, a tyto automatické překlady bude možné přímo ve vlákně hodnotit. Unikátní nálepky pro prémiové uživatele zaberou celý displej, a budou se měnit každý měsíc. Zobrazí se přitom i těm, kteří nemají Premium. Unikátní budou i rychlé reakce, k nimž přibude deset nových emoji.

Při spuštění aplikace se může hned otevírat specifická podsložka s chaty, které mohou být automaticky archivovány či utlumeny. Profilová videa prémiových uživatelů se budou animovat ve všech částech aplikace. Prémioví uživatelé budou mít vedle svého jména také speciální badge, resp. mohou si zvolit některou z alternativních ikon aplikace Instagram. Instagram již v některých státech do chatů přidal reklamy, alias sponzorované chaty, prémioví uživatelé však budou mít účet úplně bez reklam.

Telegram dodává, že další funkce pro Premium uživatele bude oznamovat průběžně. Cena Premium činí necelých pět dolarů, což dělá po započtení daně zhruba 140 korun. Přesnou českou cenu zatím neznáme, protože zatím v aktuální verze aplikace není možné Premium předplatné aktivovat.

Další změny pro všechny

Součástí velké aktualizace Telegramu jsou i novinky pro všechny, tedy i pro uživatele bezplatné verze aplikace. Pro přístup do veřejné skupiny můžete odeslat žádost o přidání. Veřejně známé osobnosti a organizace budou mít vlastní badge „ověřeno“, firemní účty mohou bezplatně využívat vylepšené boty.

Klepněte pro větší obrázek
V Telegramu můžete nově zaslat žádost o přidání do skupiny

Náhled chatů nově funguje stejně jako na iOS, můžete si projít celý chat bez toho, aby u něj bylo uvedeno, že jste jej přečetli. Na Androidu můžete média z chatů automaticky ukládat do galerie. Na iOS bylo vylepšeno sdílení souborů přes Telegram, které je iniciováno z jiných aplikací. Při odesílání větších souborů vždy vidíte progress bar, který ukazuje, jaká poměrná část souboru již byla nahrána na cloud.

Toto je souhrn novinek Telegramu pro předplatitele:

Součástí tohoto velkého updatu Telegramu je stovka drobných oprav a optimalizací. Na iOS se můžete těšit na výrazně plynulejší animace (až 120 fps), na Androidu si zase všimnete kvalitnějších zvuků a videa v případě hlasových a video zpráv. Velká aktualizace Telegramu se po světě distribuuje postupně, a brzy by měla dorazit i do Česka. 

Zdroj Telegram

Váš názor Další článek: Nudné mobilní léto? Ale kdepak. Přijdou novinky od Asusu, HTC, Motoroly, Samsungu a dalších

Témata článku: , , , , , , , , , Premium uživatel, Česká republika, Velký soubor, Soubor, Nálepka, Verze, Verze aplikace, Útlum, Uživatelé, Aplikace, Bezplatná verze,