Telegram přidává rozhraní pro tvorbu profilové fotky, chaty přeloží po stisku jednoho tlačítka

  • Telegram dostal první letošní update, novinek je celá spousta
  • Přibyly nové emoji a ikony, správci mají větší možnosti personalizace
  • Telegram Premium můžete mít nově o 40 % levněji

První letošní aktualizace komunikační aplikace Telegram přináší hned deset novinek. Tou první je integrovaný nástroj, který vám urychlí tvorbu profilové fotografie. Jednoduše zkombinujete jakoukoliv nálepku nebo vlastní animované emoji do podoby fotografie, kterou si nahraje pod svůj účet, skupiny nebo kanály. Pokud vaše kontakty nemají vlastní fotografii, může k nim Telegram navrhnout personalizované emoji.

Celé chaty je nově možno překládat, a to po stisknutí jednoho tlačítka v horní části obrazovky. Překládat můžete nechat přeložit i skupiny nebo kanály. Přes postranní nabídku lze tento rámeček schovat, popř. nastavit zdrojový a cílový jazyk překladu. Nálepky a emoji jsou nově roztřízeny do hlavních kategorií. Pokud na emoji podržíte delší dobu prst, uvidíte náhled emoji ještě před jeho samotným odesláním.

Klepněte pro větší obrázek
Administrátoři skupin mohou jednoduše nastavit typ obsahu, který bude v dané skupině možné odesílat

Přímo v nastavení Telegramu si zkontrolujete, kolik mobilních a Wi-Fi dat aplikace spotřebovala. Nastavíte si zde také pravidla pro automatické stahování multimédií. Příchozí multimédia se automaticky ukládají do galerie a třídí se podle velikosti, typu obsahu a osoby, od které jste soubory obdrželi. Pro ukládání souborů si však můžete nastavit i svá vlastní pravidla. Pokud vám na telefonu dochází paměť, můžete si multimédia z telefonu odstranit a stáhnout je z cloudu Telegramu až tehdy, když budete soubory skutečně potřebovat.

Premium můžete mít levněji

Administrátoři skupin si mohou zvolit z devíti typů obsahu, který může být použit ke komunikaci v rámci jedné skupiny. Je možné zablokovat textové reakce, takže uživatelé budou moci reagovat jen prostřednictvím multimédií. Vyloučeny nejsou ani skupiny, v nichž můžete komunikovat jen hlasově.

Telegram už od loňského června nabízí prémiové předplatné, u něhož můžete nově ušetřit až 40 procent. Stačí přejít z měsíčního na roční předplatné. Zakoupené předplatné můžete taktéž darovat jiným uživatelům aplikace Telegram. Do aplikace dále přibylo deset balíků emoji a také nová interaktivní emoji šesti z nich. Poslední novinkou je rychlé přihlášení k aplikaci po odhlášení, a to přes Apple ID a Google ID. Při opětovném loginu už aplikace nebude vyžadovat jindy běžné ověření kódem, který je zaslán v SMS zprávě. 

Změny sice nejsou nějak zásadní, ale zato jsou určeny i pro uživatele bezplatné verze Telegramu Všechny novinky jsou součástí nejnovější verze aplikace Telegram, kterou si stáhnete z Google Play a App Storu.

Co vše zahrnuje Telegram Premium:

Zdroj: Telegram

Diskuze (2) Další článek: Chce zatopit iPadům. OnePlus Pad je tabletová prvotina značky a má rovnou ty nejvyšší ambice

Témata článku: , , , , , , , Telegram Premium, Stisk, Tlačítko, App Store, Multimédium, Aplikace, Rozhraní, Novinka, Chata, F +, Profilová fotka,