Telegram vylepšuje aplikaci. Na iPhonu přibude správce stahování. Android dostane poloprůsvitný vzhled

Komunikátor Telegram se dne pochlubil novými funkcemi, které přidal do své aplikace. Komunikátor se zaměřil hodně na iOS, ale novinky přijdou i na Androidu. Pro iPhone nově do aplikace přibude správce stahování, kde bude moci uživatel najít historii stažených souborů přes aplikace. Posílat je totiž nově možné soubory o velikosti až 2 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Telegram dostane na iOS správce stahování. Soubory zůstanou uložené na cloudu, kde k nim může uživatel přistupovat.

Tyto soubory budou uloženy na cloudu a přistupovat k nim mohou odkudkoliv, úložiště dat je navíc neomezené! V kolonce stahování je pak možné soubory řadit dle priority. Vylepšeno bylo také posílání příloh, například při odesílání fotografií se uživateli zobrazí menu pro výběr fotek. Po vybrání se ovšem fotografie hned neodešlou, ale nově se zobrazí náhled, kde uživatel uvidí, jak zaslaná sada fotek bude v konverzaci vypadat a případně je může předem přeuspořádat.

Správce stahování a link na uživatele s číslem

Celkově bylo vkládání příloh redesignováno tak, aby ladilo spolu s verzí pro Android. Pro tento operační systém si pak Telegram připravil i novinku v podobě polotransparentního rozhraní, kdy při scrollování obsah lehce prosvítá v poloprůsvitné hlavičce. Navíc to funguje i v tmavém režimu.

Nově bude možné používat telefonní číslo uživatele v URL linku odkazující na uživatele. Stačí vytvořit odkaz s telefonním číslem ve formátu t.me/+123456789 a kdokoliv vás bude moci kontaktovat, když to povolíte v nastavení. V odkazu dotyčný může najít i příspěvky či různé informace, které uživatel bude chtít sdílet.

Vylepšeno bylo také stramování video obsahu skrze Telegram. Sdílený obraz a zvuk nyní půjde na iPhonu zmenšit do plovoucího okna. Chybět nebudou ani grafické novinky a nové animace například v procesu přihlašování. Novinky by se k uživatelům měly dostat v nejbližších dnech.

Novinky v Telegramu:

Zdroj: Telegram

Váš názor Další článek: Pro milovníky klasiky. Sony má chytrý řemínek, který dodá funkce i běžným hodinkám

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Mobilní aplikace, Smartphony, iOS, Telegram, Sociální sítě, Novinka, Správce, Stahování, Aplikace, Vzhled, ATT, Soubor, Uživatelé, Telefony s iOS na Heureka.cz