Telidoo znamená levné volání a SMS. A není to operátor, je to aplikace

  • Levné volání i SMS bez ohledu na stávající tarif
  • Vhodné například k datovým tarifům, kde jsou drahé minuty
  • Zatím pouze pro Android

Ať už jste v jakémkoli vztahu s operátorem, ať už máte jakýkoli tarif či kredit, stačí vám stáhnout si aplikaci Telidoo a už můžete volat za 0,79 Kč za minutu dalším uživatelům služby, za 0,99 Kč mimo ni a SMS psát za 0,99 Kč. Chat je navíc zdarma, fotky můžete posílat ve vysokém rozlišení a k dispozici je i zálohování. Vše je dokonce až nečekaně snadné.

Není potřeba uzavírat žádnou smlouvu, přenášet telefonní číslo ani nikam chodit. Stačí si stáhnout aplikaci Telidoo (zdarma pro Android, pro iOS se připravuje) do vašeho smartphonu, projít si registraci, odsouhlasit povolení a už voláte. Službu rozjedete na Androidu od verze 6.0, až bude dostupná aplikace i pro iOS, ponese bohužel různá omezení a to kvůli API Applu. Z toho důvodu tak nebude umožněno to nejdůležitější a to konkrétně volání.

Registrace se skládá jen ze zadání telefonního čísla, které používáte ve vašem telefonu, jména, e-mailové adresy a hesla. Povolení pak obnáší změnit výchozí aplikace pro volání a zprávy právě na titul Telidoo, plus samozřejmě umožnit aplikaci zasílat vám notifikace. Rozhraní je pak podobné většině komunikačním aplikací.

Jednotlivé záložky zde značí váš výpis telefonních hovorů, seznam zpráv a telefonní seznam. Pod ikonou peněženky se dozvíte stav svého kreditu, můžete jej zde dobít (převodem či platební kartou, výše platby je na vás), ale lze jej i někomu poslat, nachází se zde také historie vašich plateb nebo faktury za uplynulá období. Logo titulu skrývá informace o cenách, vašem účtu a samozřejmě zde nechybí ani nastavení.

V něm si můžete vybrat barevné schéma, ale i přeskládat základní nabídku, či si zde můžete do aplikace integrovat komunikační služby, jako jsou WhatsApp, Viber a Facebook Messenger. Díky tomu už nadále nemusíte používat několik komunikačních aplikací, vystačí vám jen Telidoo.

Všechny hovory jsou účtovány v tarifikaci 60+1, dostupnost signálu je závislá na vašem operátorovi, stejně tak tedy kvalita spojení. SMS sice stojí 0,99 Kč, ale pokud jste připojeni k internetu a píšete uživatelům služby, je to zdarma, jako jakýkoli jiný chat. Přítomen je i ten skupinový.

Zajímavé je i šifrování. Odesílané zprávy, soubory či fotografie lze zašifrovat tak, aby je nikdo nemohl bez zadání pinu nebo identifikace otiskem prstu zobrazit. Bez autentifikace je tak obsah zprávy jednoduše nečitelný. Jistě se pak hodí i zálohování zpráv. Ukládat je můžete nejen v telefonu ale stejně tak v cloudu. Více o službě najdete na stránkách Telidoo.com.

Diskuze (69) Další článek: Originální valentýnský tip od T-Mobilu. Chytré spodní prádlo na dálku umlčí partnerův mobil

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Tarify a mobilní služby, Operátoři, WhatsApp, Google Play, SMS, Viber, Mezinárodní hovory, Obchod s aplikacemi, Hlasové služby, Komunikační aplikace, Operátor, Tarif, Facebook Messenger, Volání, Levné volání, Aplikace, Výchozí aplikace, Internet, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Hubbleův dalekohled pozoroval hojení veleobra Betelgeuse po gigantické explozi

Hubbleův dalekohled pozoroval hojení veleobra Betelgeuse po gigantické explozi

** Hubbleův vesmírný dalekohled svoji výkonnou optiku zaměřuje i na hvězdu Betelgeuse ** Ta před časem předvedla velmi neobvyklé chování, které u mnohých vzbudilo očekávání exploze supernovy ** Na ultimátní výbuch sice nedošlo, i tak se ale na Betelgeuse dějí pozoruhodné věci

Stanislav Mihulka
DalekohledyAstronomie
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace