Tělo a tapeta z iPhonu, fotomodul od Xiaomi a druhý displej k tomu. Čínští designéři nemají vůbec žádné hranice

  • Značka Gionee opět zaujala, ale v tom horším slova smyslu
  • Její novinka kopíruje hned dva telefony najednou
  • A v obou případech se to hrubě nepovedlo...

V mobilním světě je naprosto běžné, že se úspěšné telefony kopírují stále dokola. Jenže tentokrát se jeden z výrobců neinspiroval jedním, ale hned dvěma telefony. Navrch přihodil druhý displej na zádech a sluchátkový jack. Jenže, nenechte se zmást tapetou na zamykací obrazovce. Výkonem má tenhle kousek od iPhonu pořádně daleko...

Firma Gionee je v kopírování značek renomovaných výrobců známá již delší dobu. Ale finální produkt si vždycky „dokončí“ po svém. Naposledy jsme vám ukázali kopii iPhonu 13 Pro, v němž běžel systém Harmony OS. Tentokrát se můžete podívat na Gionee F3 Pro, který kombinuje tvar těla iPhonu 14 s fotoaparáty, které značka odkoukala u Xiaomi Mi 11 Ultra. I když můžeme v dnešní době hodně smartphonů považovat za kopie iPhonu, Gionee tomu dalo korunu stejnou tapetou, kterou známe z tiskových renderů iPhonu 14 Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kopie a originál. Gionee F3 Pro a iPhone 14 Pro

Jistě, ani tentokrát není iluze dokonalá. Telefon má daleko větší bradu pod displejem a značka zřejmě neuměla vyrobit displej s pilulkovým průstřelem. Proto se spokojila jen s panelem, který má výřez pro vycentrovanou selfie kamerku. Samotný 60Hz panel má úhlopříčku 6,5 palce a režimy pro „skvělou“ čitelnost na slunci, ale ani to nemůže zastřít prostý fakt, že se nejedná o OLED ani o Retina displej.

Foťáky jsou falešné, výkon prachbídný

Design zadního fotomodulu odkoukal telefon u Xiaomi 11 Ultra, ale tím veškerá podobnost končí. Na první pohled byste zádům samozřejmě tipovali hned tři fotoaparáty, které mají stejné pozice jako u poslední generace iPhonů, funkční je ale pouze jeden 21Mpx snímač. A žádné velké iluze si neděláme ani u druhého displeje, jehož specifikace nejsou známy. Zřejmě dokáže zobrazit jen aktuální čas, na focení pomocí zadního displeje nebo na notifikace rovnou zapomeňte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kopie a originál. Gionee F3 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra

Bohužel však víme, co se nachází uvnitř telefonu, a to je opravdu velké zklamání. Výkon obstarává čipset Unisoc T610 doplněný 8GB RAM a 128GB úložištěm, baterie má kapacitou pouhých 3 900 mAh. V telefonu tentokrát běží Android, ovšem výrobce (cíleně?) neuvádí přesnou verzi systému, takže je možné, že se bude jednat o opravdu dost starou verzi. Někdy se kopie telefonů povedou, ale tentokrát Gionee šlápnulo opravdu vedle. Nebo se zeptáme jinak, dali byste za tento telefon v Česku, po přepočtu, 4 500 Kč?

Diskuze (2) Další článek: Recenze mobilu Xiaomi 13 Lite. I v roce 2023 se vyrábí poctivá střední třída

Témata článku: , , , , , , , , Tapety, Značka, F +, Ultra Xiaomi, ? Displej, Iluze, Designer, Telefon, Retina displej, Česká republika, Displej,