Tělo z nerezové oceli, uvnitř Wear OS 4. OnePlus Watch 2 mají recept i na tradičně krátkou výdrž baterie

  • OnePlus má nové chytré hodinky se systémem Wear OS 4
  • Druhý čipset dokáže hodinkám prodloužit výdrž ze dvou až na 12 dní
  • Těšte se na zvýšenou odolnost 5 ATM a MIL-STD810H

OnePlus se vrací zpět do hry. Po třech letech značka připravila chytré hodinky, které však tentokrát neběží na uzavřeném operačním systému, ale na Wear OS od Googlu. A společně s tím se pojí řada výhod a spousta vylepšení, které se ukrývají uvnitř. Tím největším je bezesporu použití dvou čipsetů. Systém Wear OS pohání Snapdragon W5, úspornější úlohy uzavřeného RTOS systému plní samostatný čip BES 2700. A profitovat z toho bude výdrž na jedno nabití.

Klepněte pro větší obrázek
OnePlus Watch 2 se budou nabízet ve dvou barevných variantách. Na boku hodinek je umístěno akční tlačítko a ovládací korunka

Při běžném režimu hodinek máte přístupné vše, na co si jen vzpomenete – známé aplikace od Googlu (další si stáhnete z Google Play), 20 ciferníků (+ 80 k volitelnému stažení) a samozřejmě i záznam GPS trasy, měření aktivit, zobrazení notifikací z telefonu, reakce na ně, apod. V tomto případě je výdrž na jedno nabití maximálně dva dny. Pokud však zapnete úsporný režim, přejde do popředí systém RTOS, který šetří baterii, ale současně zachovává i v režimu úspory baterie spoustu funkcí. Zůstane vám měření spánku a srdečního tepu, evidence aktivit a dokonce i vyřizování hovorů ze zápěstí. V tomto režimu mohou hodinky na jedno nabití vydržet až 12 dní.

Nerezové tělo a AMOLED

Tělo hodinek z nerezové oceli má rozměry 47 × 46,6 × 12,1 mm a váží 80 gramů, a to včetně přibaleného gumového řemínku. Tělo splňuje, nejen „povinnou“ voděodolnost 5 ATM, ale i specifikace amerického armádního standardu MIL-STD810H. Kruhový 1,43" AMOLED displej má rozlišení 466 × 466 pix a režim pro zlepšenou čitelnost na přímém slunci, který zvýší jas displeje až na 1 000 nitů.

Do hodinek se dostala dvoupásmová GPS, nejen v průběhu cvičení se dozvíte srdeční tep, okysličení krve a další metriky vztažené k běhu, tenisu, badmintonu a lyžování. Přímo na zápěstí je připraven i virtuální trenér. Hodinky dále monitorují stres, dechovou frekvenci, stres a spánek. Součástí hodinek je 2GB operační paměť a 32GB úložiště. 

Představení hodinek OnePlus Watch 2:

Hodinky se v Evropě začnou prodávat 4. března v zelené a černé barevné variantě, a to za 329 EUR (8 300 Kč). V rámci předobjednávek stojí hodinky o 9 % méně, tedy 299 EUR, což dělá zhruba 7 700 Kč. Předobjednat je můžete třeba na českém webu značky.

Diskuze (4) Další článek: Další skládací a rolovací experimenty Samsungu. Flex Liple je véčko s displejem „až za roh“

Témata článku: Oneplus, , , , , , , , , , , , , , OnePlus Watch, Recept, Výdrž baterie, Evropa, AMOLED, Watch, Nerezová ocel