Tensor od Googlu strčí do kapsy Exynos i Snapdragon. Bude mít hned dvě superjádra Cortex-X1

V říjnu nás čeká představení nové řady Pixel 6 od Googlu, která poběží na novém čipsetu Google Tensor. Až dosud byl tento SoC opředený tajemstvím, prakticky jsme věděli jen to, že jej pro amerického softwarového giganta bude vyrábět Samsung svým 5nm procesem. Čínský leaker Digital Chat Station však, zdá se, odhalil detailnější specifikace čipsetu, který vypadá hodně zajímavě. 

Pokud se potvrdí, budeme mít tu čest s čipsetem, který strčí hravě do kapsy Exynos 2100 i Snapdragon 888. Jeho součástí totiž mají být hned dvě 2,8GHz superjádra Cortex-X1, která budou doplněna dvěma výkonovými jádry Cortex-A78 o taktu 2,25 GHz a čtyřmi úspornějšími 1,8GHz jádry Cortex-A55. Grafické zpracování zajistí adaptér Mali-G78. Specifikace čipsetu vypadají dost zajímavě, ovšem, zda se potvrdí, bude jasné až v průběhu října, kdy budou Pixely 6 oficiálně představeny veřejnosti.

Google si navíc s novými smartphony nedělá žádné tajnosti, ale detaily Pixelů 6 odkrývá krůček po krůčku. Dosud známé specifikace chystaných Pixelů shrnuje tento článek.

První oficiální video Pixelu 6:

Zdroj Twitter

Diskuze (21) Další článek: Recenze mobilu Realme GT Master Editon. Viděli jste kufr dobře fotit? Ani my ne...

Témata článku: Google, , , , , , , , , , , Digital Chat Station, Čipset, Chat Station, Google Tensor, Super +, Grafické zpracování, Kapsa