Tento chytrý zvonek nahradí i bezpečnostní kameru. Přes telefon můžete komunikovat s lidmi za dveřmi

Čas od času na Mobilmanii od telefonů zabrouzdáme i do zařízení chytré domácnosti. Nový chytrý video zvonek Evolveo Ringo DB2 je šikovná vychytávka pro ty, kdo chtějí ohlídat přístup ke svému bytu nebo domu. Ovládá se přes mobil. Zvonek se u nás prodává za cenu 2 090 Kč.

Zvonek se samozřejmě skládá ze dvou částí. Jedné venkovní, kterou umístíte ke dveřím a nabízí jednak samotné tlačítko zvonku, ale také kameru. Druhou, obsahující samotný vyzvánění mechanismus zvonku, si pak zapojíte přímo do zásuvky v interiéru nemovitosti, s venkovní částí je ve spojení bezdrátově.

Klepněte pro větší obrázek
Zvonek má integrovanou kamerku i  repráček a mikrofon pro případnou komunikaci s člověkem u dveří

Zařízení se pak nutně připojí i do domácí Wi-Fi sítě, kde získá přístup k internetu. Zvonek pak můžete snadno spárovat s chytrým telefonem a spravovat či ovládat přímo z aplikace. Dokonce lze pak odkudkoliv provádět i obousměrnou komunikaci s člověkem (hlasem i přes video) u dveří.

Kamerka uvnitř části zvonku dokonce přes Wi-Fi dovolí přenášet i živý obraz, kde oceníte široký úhel záběru 130°, přičemž zde nechybí infračervený přísvit. Zvonek má také automatickou detekci pohybu a lze na něm aktivovat i poplašnou sirénu pro případné odstrašení zloděje. Záznam z kamerky navíc zvonek umí nahrát na vloženou microSD kartu, takže pak díky uloženému záznamu supluje také bezpečnostní kameru. Záznam lze ukládat i na cloudové úložiště.

Venkovní část (na rozdíl té interiérové, která je celou dobu v zásuvce) napájí dvojice alkalických baterií, u kterých výrobce slibuje výdrž až půl roku. Stav baterie přitom snadno zjistíte v aplikaci na mobilu. Bonusem navíc jak pak voděodolnost v rámci IP65, díky kterému odolá i dešti a výhodou je i podpora hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa.

Video zvonků dnes existuje na trhu několik, například od značky Netatmo:

Diskuze (4) Další článek: Nic není zadarmo. Nothing Phone (1) překvapí a zaujme, ale zásadní revoluci nečekejte

Témata článku: Evolveo, , , , , , , , , Dveře, Kamera, Zvonek, Dům, Interiér, Telefon, Zásuvka, Kamerka