Tento mobil u nás Huawei prodávat nebude. Můžete ho ale vyhrát ve fotosoutěži

Tento mobil u nás Huawei prodávat nebude. Můžete ho ale vyhrát ve fotosoutěži

Pokud jste se těšili na nový vlajkový smartphone Huawei P50, který zároveň patří k nejlepším fotomobilům na trhu, budete nejspíš zklamaní – v Česku jej výrobce nebude prodávat a místo něj nabídne nižší (ale také levnější) model Huawei Nova 9. Jedna možnost, jak Huawei P50 získat oficiální cestou, se ale přece jen otevírá. Je jí účast v letošním ročníku fotografické soutěže Huawei Next Image Awards 2021.

Jako každý rok bude Huawei sbírat do soutěže snímky pořízené libovolným smartphonem Huawei a autory nejlepších z nich odmění 70 zajímavými cenami. Hlavní výhrou je peněžní odměna 10 tisíc dolarů, neméně zajímavou výhrou jsou ale i smartphony Huawei P50. Téma letošního ročníku zní „Spolu jsme lepší“ a soutěží se celkem v deseti kategoriích s fotografiemi i videem. Soutěžní snímky je možné posílat od dnešního dne až do 30. listopadu 2021 přímo na stránkách soutěže.

Soutěží se v těchto 10 kategoriích:

 • Portrét. Portrétní fotografie vypráví bohaté a podmanivé lidské příběhy lépe, než by kdy mohla slova. Je jedno zda jste vyfotili sami sebe, své milované nebo náhodné osoby.
 • Monochrome. Monochromatické obrázky odstraňují rušivé barvy a pomáhají divákovi soustředit se na objekty, textury, tvary, vzory a kompozici. Pomocí černobílé fotografie můžete odrážet atmosféru nebo se zaměřit na originalitu záběru.
 • Barva. Chytré telefony Huawei jsou proslulé svou schopností vytvářet živé fotografie plné vitality. Ukažte své skutečné barvy.
 • Snímek. Fotografie vám umožní žít v přítomném okamžikem a povzbudí vás k zachycení rozhodujících okamžiků a scén. Vytvořte snímek, který vypráví silný příběh, nebo si navždy zvěčněte důležitou vzpomínku.
 • Noc. Díky síle AI zachycují smartphony Huawei neuvěřitelné noční scény bez potřeby blesku. Buďte kreativní pod rouškou tmy a udělejte zapamatovatelný noční snímek.
 • Telefotka. Pro mnoho uživatelů smartphonů jsou přiblížené fotografie obvykle rozmazané nebo nekvalitní. To se u Huawei stát nemůže. Pomocí teleobjektivu se můžete seznámit s důležitými detaily a pochlubit se čistotou svých přiblížených snímků.
 • Super široký úhel. Širokoúhlé objektivy umožňují fotografům dostat se co nejblíže objektu, aniž by byly opomíjený zásadní prvky v pozadí. Využijte své dovednosti v oblasti fotografie tak, aby diváci měli pocit, že se na scénu dívají vlastníma očima a ne na fotografii.
 • Super Makro. Ve fotografii, stejně jako v životě, jsou důležité malé detaily. Prozkoumejte různá témata a techniky makrofotografie a předveďte schopnost svého fotoaparátu zachytit drobné detaily zblízka.
 • Tvůrce příběhů. Natáčejte a vytvořte tak 15minutový nebo kratší pohyblivý film, abyste vyjádřili svou kreativitu a podělili se o svůj příběh prostřednictvím pohyblivých obrázků. Vezměte si režisérské křeslo a vytvořte filmové mistrovské dílo, které předvedete světu.
 • Vypravěč. Na rozdíl od ostatních kategorií, které umožňují nahrání pouze jedné fotografie, můžete v této kategorii použít portfolio fotografií (3–9 fotografií) k vyjádření emocí, vyprávění příběhu, zaznamenávání změn nebo objevování trendů.

(popis soutěžních kategorií: Huawei)

Jako ceny pro vítěze si Huawei připravil finanční odměnu i některé ze svých produktů. Kromě zmiňovaného smartphonu Huawei P50 se bude soutěžit také o chytré hodinky Huawei Watch 3. Vítězové společného česko-slovenského kola získají notebook Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů. Vedle toho je také připravena speciální cena pro studenty ve věku 18 až 24 let.

Ceny v soutěži:

Hlavní cena: Fotograf roku (3 vítězové)

 • 10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Vítězové jednotlivých kategorií (27 vítězů)

 • $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Finalisté (30 vítězů)

 • Huawei Watch 3
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Cena zaměřená na studenty (10 vítězů)

 • Huawei P50
 • $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Vítěze na globální úrovni vybere odborná porota ve složení: kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe, uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith, francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo, zakladatele šanghajského centra fotografie a držitel Pulitzerovy ceny Liu Heung Shinga, minulý vítěz jedné z hlavních cen Next Image Awards 2020 Lin Haiyin, profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a za Huawei marketingový manažer Li Changzhu.

Studenti budou moci ve fotosoutěži vyhrát smartphone Huawei P50:

Diskuze (4) Další článek: Nedostatek čipů dohnal i Apple. Musí omezit výrobu, na iPhone 13 se čeká i měsíc

Témata článku: Huawei, Focení mobilem, Fotomobily, Soutěže, Fotografie, Huawei P50, Snímek, Kategorie, Vítěz, Česká republika, Huawei Watch, Velká Británie, NEXT-IMAGE Creation Fund, Super Makro, Fotosoutěž, Soutěž, Hlavní cenaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Na Islandu spustili největší vysavač na CO₂. Ročně zachytí 4 tisíce tun, a to je zoufale málo…

Na Islandu spustili největší vysavač na CO₂. Ročně zachytí 4 tisíce tun, a to je zoufale málo…

** Na Islandu spustili největší čističku vzduchu na světě ** Ročně odstraní až 4 tisíce tun oxidu uhličitého ** Zachycený uhlík se v zemi promění v horninu

Karel Kilián
IslandCO2Atmosféra
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Co vy na to? EU by měla zakročit a přinutit výrobce ke sjednocení nabíjecích konektorů
Vladislav Kluska
Co vy na to?Mobilní telefonEvropská unieAnkety