Tento mobil u nás Huawei prodávat nebude. Můžete ho ale vyhrát ve fotosoutěži

Pokud jste se těšili na nový vlajkový smartphone Huawei P50, který zároveň patří k nejlepším fotomobilům na trhu, budete nejspíš zklamaní – v Česku jej výrobce nebude prodávat a místo něj nabídne nižší (ale také levnější) model Huawei Nova 9. Jedna možnost, jak Huawei P50 získat oficiální cestou, se ale přece jen otevírá. Je jí účast v letošním ročníku fotografické soutěže Huawei Next Image Awards 2021.

Jako každý rok bude Huawei sbírat do soutěže snímky pořízené libovolným smartphonem Huawei a autory nejlepších z nich odmění 70 zajímavými cenami. Hlavní výhrou je peněžní odměna 10 tisíc dolarů, neméně zajímavou výhrou jsou ale i smartphony Huawei P50. Téma letošního ročníku zní „Spolu jsme lepší“ a soutěží se celkem v deseti kategoriích s fotografiemi i videem. Soutěžní snímky je možné posílat od dnešního dne až do 30. listopadu 2021 přímo na stránkách soutěže.

Soutěží se v těchto 10 kategoriích:

 • Portrét. Portrétní fotografie vypráví bohaté a podmanivé lidské příběhy lépe, než by kdy mohla slova. Je jedno zda jste vyfotili sami sebe, své milované nebo náhodné osoby.
 • Monochrome. Monochromatické obrázky odstraňují rušivé barvy a pomáhají divákovi soustředit se na objekty, textury, tvary, vzory a kompozici. Pomocí černobílé fotografie můžete odrážet atmosféru nebo se zaměřit na originalitu záběru.
 • Barva. Chytré telefony Huawei jsou proslulé svou schopností vytvářet živé fotografie plné vitality. Ukažte své skutečné barvy.
 • Snímek. Fotografie vám umožní žít v přítomném okamžikem a povzbudí vás k zachycení rozhodujících okamžiků a scén. Vytvořte snímek, který vypráví silný příběh, nebo si navždy zvěčněte důležitou vzpomínku.
 • Noc. Díky síle AI zachycují smartphony Huawei neuvěřitelné noční scény bez potřeby blesku. Buďte kreativní pod rouškou tmy a udělejte zapamatovatelný noční snímek.
 • Telefotka. Pro mnoho uživatelů smartphonů jsou přiblížené fotografie obvykle rozmazané nebo nekvalitní. To se u Huawei stát nemůže. Pomocí teleobjektivu se můžete seznámit s důležitými detaily a pochlubit se čistotou svých přiblížených snímků.
 • Super široký úhel. Širokoúhlé objektivy umožňují fotografům dostat se co nejblíže objektu, aniž by byly opomíjený zásadní prvky v pozadí. Využijte své dovednosti v oblasti fotografie tak, aby diváci měli pocit, že se na scénu dívají vlastníma očima a ne na fotografii.
 • Super Makro. Ve fotografii, stejně jako v životě, jsou důležité malé detaily. Prozkoumejte různá témata a techniky makrofotografie a předveďte schopnost svého fotoaparátu zachytit drobné detaily zblízka.
 • Tvůrce příběhů. Natáčejte a vytvořte tak 15minutový nebo kratší pohyblivý film, abyste vyjádřili svou kreativitu a podělili se o svůj příběh prostřednictvím pohyblivých obrázků. Vezměte si režisérské křeslo a vytvořte filmové mistrovské dílo, které předvedete světu.
 • Vypravěč. Na rozdíl od ostatních kategorií, které umožňují nahrání pouze jedné fotografie, můžete v této kategorii použít portfolio fotografií (3–9 fotografií) k vyjádření emocí, vyprávění příběhu, zaznamenávání změn nebo objevování trendů.

(popis soutěžních kategorií: Huawei)

Jako ceny pro vítěze si Huawei připravil finanční odměnu i některé ze svých produktů. Kromě zmiňovaného smartphonu Huawei P50 se bude soutěžit také o chytré hodinky Huawei Watch 3. Vítězové společného česko-slovenského kola získají notebook Huawei Matebook 14, nejlepší snímky z každé kategorie pak postoupí do globálního finále, kde je hlavní cenou 10 000 dolarů. Vedle toho je také připravena speciální cena pro studenty ve věku 18 až 24 let.

Ceny v soutěži:

Hlavní cena: Fotograf roku (3 vítězové)

 • 10,000 $ NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Vítězové jednotlivých kategorií (27 vítězů)

 • $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Finalisté (30 vítězů)

 • Huawei Watch 3
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Cena zaměřená na studenty (10 vítězů)

 • Huawei P50
 • $1,000 NEXT-IMAGE Creation Fund
 • Elektronické osvědčení o udělení ceny

Vítěze na globální úrovni vybere odborná porota ve složení: kanadský fotograf extrémních sportů Reuben Krabbe, uznávaná umělecká kritička z Velké Británie Karen Smith, francouzský rozhlasový a televizní producent Olivier Chiabodo, zakladatele šanghajského centra fotografie a držitel Pulitzerovy ceny Liu Heung Shinga, minulý vítěz jedné z hlavních cen Next Image Awards 2020 Lin Haiyin, profesor Školy žurnalistiky a komunikace BNU Yu Guoming a za Huawei marketingový manažer Li Changzhu.

Studenti budou moci ve fotosoutěži vyhrát smartphone Huawei P50:

Diskuze (4) Další článek: Nedostatek čipů bude Apple trápit dlouho. Poptávku po iPhonech 13 neuspokojí minimálně do února

Témata článku: Huawei, , , , , Huawei P50, F +, Česká republika, Soutěž, Vítěz, Super Makro, Snímek, NEXT-IMAGE Creation Fund, Reuben Krabbe, Hlavní cena, Olivie, Velká Británie, Kategorie, Fotosoutěž, T Mobil, Pro +, Profesor, Huawei Watch