Tento tablet s e-ink displejem může přinést to nejlepší z obou světů. Nenáročné čtení knih a Android 11

  • Společnost Bigme oznámila zajímavý tablet s E-ink displejem
  • Běží v něm Android 11 se službami od Googlu
  • Tablet se bude brzy nabízet na Kickstarteru za zajímavou úvodní cenu

Displeje s elektronickým inkoustem nejsou určeny jen pro čtečky elektronických knih, ale stále častěji se začínají prosazovat i v segmentu tabletů. Důkazem je nový model Bigme InkNote Color, který vznikl ve spolupráci firem Bigme a Good e-Reader. Tablet sice zatím nemá jméno, už teď však víme jeho základní specifikace. Pořídit jej bude možné od 22. července na Kickstarteru, ceny by měly začínat na metě 399 dolarů, což dělá zhruba 11 600 korun včetně daně.

Tablet je osazen displejem E-ink Carta HD s rozlišením 1 872 × 1 404 pix (jemnost 227 ppi). Jeho součástí je i barevná vrstva s rozlišením 936 × 702 pix s jemností 117 ppi. Displej má celkem čtyři výkonové a vykreslovací režimy, od běžného textu až po zobrazení videí, tedy od režimu upřednostňující kvalitu až po režim, který klade důraz na rychlost překreslení. 

Klepněte pro větší obrázek
Bigme InkNote Color je zajímavý tablet s barevným E-ink displejem, v němž běží Android 11. Samozřejmostí je i spolupráce s dotykovým perem

Samotný tablet je vyrobený z hliníku, jeho levá část, do které jsou vsazeny fotoaparáty, má připomínat vazbu knihy. A právě ke kovovým bokům můžete magneticky přicvaknout i stylus se třemi tlačítky. Dvě slouží pro přechod mezi stránkami, třetí můžete nakonfigurovat podle svých vlastních potřeb. Displej registruje až 4 096 úrovní tlaku dotykového pera, můžete jím tedy i kreslit nebo črtat poznámky.

Na přední část tabletu o rozměrech 226 × 191 × 6,7 mm směřuje 5Mpx selfie, na záda zase míří osmimegapixelový fotoaparáty. Do těla se schovala 4 000mAh baterie, která má na jedno nabití vydržet až několik týdnů. Dobijete ji přes USB-C. Na těle najdete ještě dvojici reproduktorů, sluchátkový jack však chybí.

Osm jader a Android 11

Výpočetní výkon zajišťuje osm jader Cortex-A53 o maximálním taktu 2,3 GHz. Na 6GB operační paměť navazuje 128GB úložiště, které můžete pomocí microSD karet až zdvojnásobit.

V tabletu běží Android 11 včetně služeb Google Play, pro zadávání textů můžete využít softwarovou klávesnici, zmiňovaný stylus s rozpoznáváním psaného textu nebo hlasové zadávání. Fungovat bude ve 31 světových jazycích, o nahrávání zvuků se starají čtyři mikrofony na rámu tabletu. Tablet Bigme InkNote Color bude možné brzy objednat na Kickstarteru.

Také Huawei už má E-ink tablet, ale s černobílým displejem:

Zdroj: Goodereader, bigme

Diskuze (21) Další článek: Výrobce příslušenství trolí Nothing. Z jakéhokoli telefonu udělá „Something”, a to za zlomek ceny

Témata článku: Android, Google Play, Tablety, E-ink, Wi-Fi, Stylus, Kickstarter, Čtečka elektronických knih, microSD, Elektronická kniha, Kniha, Displej, T Tablet, Stylusy na Heureka.cz