Tesco Mobile míří na český trh. Přinese nižší ceny?

Provozovatel hypermarketů má v plánu nabídnout telekomunikační služby i u nás. Dočkáme se plnohodnotného virtuála nebo půjde jen o projekt á la Mphone?
Tesco Mobile míří na český trh. Přinese nižší ceny?

Jak víme, virtuálním operátorům na našem trhu pšenka zrovna nekvete, přestože v jiných zemích jde o běžný obchodní model. Už příští rok by se to ale mohlo změnit i když stát se může cokoli. Jak napsal ekonomický deník E15, na český telekomunikační trh se chystá vstoupit obchodní řetězec Tesco a nabízet služby pod značkou Tesco Mobile.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tesco Mobile je zaběhnutou značkou v UK (dokonce prodává i dotované mobily) a zcela novou na Slovensku

Tuto spolupráci rozjela společnost před několika lety v domovské Velké Británii, kde využívá infrastrukturu tamějšího O2. Stejná spolupráce nově funguje i u našich východních sousedů. Jak se můžete dočíst na naší sesterské MobilManii.sk, Tesco Mobile nabízí jako většina virtuálů jen základní služby, ale za to znatelně levněji než plnohodnotný operátor. Na Slovensku si Tesco Mobile účtuje na své předplacené kartě 10 eurocentů (2,61 Kč) za volání do všech sítí a rovněž za odeslání SMS. MMSka vyjde na 0,25 euro a 1 MB dat na 95 eurocentů.


Klepněte pro větší obrázek

Čtěte také: Tesco mobile: Minúta volania za 10 centov

Tesco Stores SR a Telefónica O2 dnes potvrdili spustenie novej služby Tesco Mobile. Základom sú volania do všetkých sietí po 10 centov za minútu.


Zda bude i u nás Tesco Mobile využívat infrastrukturu O2 není jasné, ale nabízí se myšlenka, že ano, ovšem o plnohodnotného virtuálního operátora nepůjde. Stačí vzpomenout na Mphone, značka pod kterou mohou volat zákazníci Makra. Tento model je podle mého názoru mnohem pravděpodobnější. Stejně tak bych byl lehce skeptický k očekávání nízkých cen, neočekávám nic výrazně lepšího, než nabízí zmíněný Mphone.

Klepněte pro větší obrázek
Ceník tarifů Mphone, které jsou k mání pro zákazníky Makra. Kompletní ceník zde (pdf)

Jak vidno, slovenské předplacené kartě Tesco Mobile nesahají ani po kotníky a to jsou sazby účtovány po celých minutách oproti tarifikaci 60+1 na Slovensku. Mohu se samozřejmě mýlit a bych rád kdyby to tak bylo.

Diskuze (24) Další článek: Mapy.cz se chystají do iPhonů (první obrázky)

Témata článku: Operátoři, Tesco Mobile, Běžný obchod, Mobil, Trh, T - Mobil, Český trh, Tesco, Obchodní řetězec, MOBI, Český, Mobil m, Tesco Mobil


Určitě si přečtěte