Tesco přináší do ČR tablet, telefon a fitband op3n dott

[Aktualizováno] Tesco se veze na fenoménu chytrých zařízení. Do Česka přinese tablet, smartphone a fitness náramek pod značkou op3n dott.

Společnost Tesco dnes na český trh uvede tablet, smartphone a náramek pro sledování fyzické aktivity uživatele. Tablet překvapivě neponese značku Hudl, kterou Tesco v jiných zemích dotlačilo už do druhé generace, celá trojice je výsledkem jiného projektu, ponese značku op3n dott a kromě ČR se bude prodávat také na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Klepněte pro větší obrázek 
Tesco jde s dobou, k dnes už klasickému tabletu a smartphonu přidává také chytrý náramek.

Op3n dott tablet nese 7,85" IPS displej o rozlišení 1024 × 768 pixelů, dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520, operační paměť 1 GB RAM, úložiště o kapacitě 8 GB (plus karty microSD) a dvojici kamer/fotoaparátů o rozlišení 5 resp. 2 MPx.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Displej má poměr stran 4:3 a rozlišení 1024 × 768 pixelů. Tablet bude dostupný ve dvou barevných provedeních.

Smartphone op3n dott phone se vyznačuje 4,5" IPS displejem s rozlišením 540 × 960 pixelů. Pohání jej zatím blíže neurčený čtyřjádrový procesor Intel neznámé značky (pravděpodobně však půjde o Mediatek) s taktem 1,3 GHz, doplněný o 1 GB RAM a 8 GB flash paměti, dalších až 32 GB můžete přidat díky slotu na microSD karty. Podobně jako u tabletu mají fotoaparáty rozlišení 5 a 2 MPx.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
DualSIM: telefon má dva sloty na SIM karty.

Chytrý náramek Op3n fitband nabídne funkce pro sledování fyzické aktivity a svého uživatele dokáže hlídat i ve spánku. Přes den spočítá kroky a na základě zadaných fyzických parametrů majitele je převede na spotřebovanou energii. V noci na základě sledování aktivity určí fáze spánku a dokáže uživatele vzbudit ve vhodný moment, tedy ve fázi slabého spánku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadá aplikace GetFit+, která zajišťuje spojení mezi náramkem a telefonem/tabletem.  Nejenže zobrazí data z náramku, umožní také monitorovat energetický příjem a srovnávat se s virtuálními přáteli. Náramek bude dostupný v osmi barvách.

Nejen hardware

Co se Androidu týče, bude v tabletu i telefonu ve verzi 4.4 a neměl by mít o žádnou divokou nadstavbu (ala Amazon Fire), takže přístup na Google Play Store zůstává zachován. Webové stránky op3ndott.cz kupodivu nenesou jedinou zmínku o společnosti Tesco. Zato na nich najdete nástin obchodů s knihami, časopisy a filmy. Přístupné budou zřejmě pouze z telefonu a tabletu op3n dott. Oba přístroje budou mít neomezený přístup na cloudové úložiště a k databázi audio a video streamovaných pořadů, ale zdarma to bude bohužel jen na tři měsíce.

Podle vyjádření zástupců společnosti se do budoucna můžeme těšit na spolupráci značky op3n dott a virtuálního operátora Tesco Mobile.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na webu najdeme zmínku o příslušenství. USB kabel a nabíječka jsou obvyklou součástí balení. Otázkou je, zda tam najdeme i vyobrazená sluchátka a flipový kryt displeje.

Tisková konference k uvedení novinek se koná 4. listopadu dopoledne, podrobnější informace o produktech, ceny a dostupnost na českém trhu tak doplníme později. Na Slovensku se počítá se startem prodeje ve středu 5. listopadu, telefon a tablet budou stát shodně 99,99 eura (tedy asi 2 800 Kč), náramek přijde na 59,99 eura (asi 1 700 Kč, což je poměrně hodně). Skutečné české ceny a datum uvedení na trh by se neměly zásadně lišit.


Aktualizováno ve 13:30 (po tiskové konferenci)
Novinky se začnou prodávat ve čtvrtek 6. listopadu 2014. Tablet i telefon budou stát shodných 2 499 Kč, náramek 1 699 Kč. Koupíte je v 41 prodejnách Tesco po celém Česku. Technické detaily uvedené výše Tesco bohužel neupřesnilo.

Diskuze (34) Další článek: Nové balíčky Vodafonu: neomezený tarif i na předplacence

Témata článku: Tablety, Smartphony, Příslušenství, Tesco Mobile, Vhodný moment, Tab, Dot, Dva sloty na SIM, Celá trojice, Fyzický parametr, Tesco, Amazon Fire, GHz doplněný, Telefon


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6