Tesla Battery Day: Musk oznámil nový článek, novou konstrukci a nová auta

Téměř půl roku odkládaný Battery Day přinesl řadu oznámení, v tomto článku shrnu ta nejdůležitější. Akce měla nevídaný formát, Elon Musk a jeho hosté mluvili z velkého pódia jako z hudebního festivalu, za nimi zářila obří obrazovka a v hledišti byly naskládané Tesly s diváky uvnitř – důvodem je pochopitelně pandemie a s ní spojená opatření.

PS: Místo potlesku se troubilo.

Zdroje, továrny, efektivita

Hodně času Musk a spol. věnovali dodavatelskému řetězci, ekologii, udržitelnosti a výrobnímu procesu. Tesla sama bude přímo v Nevadě těžit Lithium, což ve výsledku povede k výraznému zjednodušený výroby, snížení karbonové stopy a snížení nákladů. Když se Musk rozvášnil o efektivitě svých budoucích továren, chvíli působil až trumpovsky: „Firma, která bude úspěšná, je firma, jejíž jedna továrna dokáže to, co u konkurenta dokáží dvě, nebo tři, nebo čtyři továrny. Takže o to se snažíme – jak s jednou továrnou dokázat to, co ostatní s pěti, nebo dokonce deseti továrnami.“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Cenu baterií neurčuje pouze technologie baterie samotné, ale i způsob její výroby a celý dodavatelský řetězec. Tesla si to plně uvědomuje a pracuje na každém článku.

Zajímavá zmínka padla také o recyklaci. Vysloužilé baterie bude zpracovávat přímo Tesla a vidí to jako zajímavý zdroj už jednou získané suroviny.

Diskuze (57) Další článek: První Samsung pro fanoušky. Galaxy S20 FE jde do Česka ve všech šesti barvách

Témata článku: Technologie, Baterie, Elektromobil, Pro řidiče, Akumulátor, Elon Musk, Chytré auto, Výdrž, Elektromotor, Gigafactory, Li-Ion, Elektromobilita, Tesla, Nový článek, Konstrukce, Zvětšení, Steroidy, Nevada, Továrna, Day, Battery Day, Článek, Nové auto