TEST: Chytré hodinky Realme Watch S Pro – povedený reparát

V únoru jsem testoval Watch S, první chytré hodinky, které značka Realme přinesla i na český trh. Moc nadšený jsem nebyl. Dnes si dáme reparát: společně se smartphonem Realme 8 se představily i hodinky Realme Watch S Pro. Kromě přídomku mají navíc GPS, oxymetr a lepší displej. Skvělá výdrž baterie zůstává.

Znovu jde o kategorii polochytrých hodinek, ve které si Realme konkuruje se značkami Huawei, Honor, Xiaomi a Amazfit. I v případě hodinek Realme Watch S Pro platí, že si můžete vyměnit ciferník (v mobilní aplikaci je jich aktuálně 98), ale nedoinstalujete si další aplikace. Notifikace chodí spolehlivě a okamžitě, ale nedá se na ně reagovat. Na rozdíl od některých konkurentů nemá mikrofon a reproduktor, takže neumí přijmout hovor, pouze jej odmítnout, nebo ztlumit vyzvánění.

Jinak počítejte s měřením tepu, k tomu se ve verzi Pro přidává oxymetr na měření SpO2. Hodinky umí sledovat spánek, v připojeném mobilu můžete ovládat hudbu a fotoaparát (což je super, tohle hodinky Huawei umí jen s mobily stejné značky). Telefon můžete také „prozvonit“, takže jej snáze najdete zapadlý v gauči. Je tu rychlý přehled o počasí, dechový trénink, stopky a minutka.

Velký pokrok nastal ve sportu. Software vypadá stejně jako u starší verze hodinek, ale ta brala lokalizační data z mobilu, což s sebou nese nevýhody. Watch S Pro mají vlastní GPS, komplikace tedy odpadají. Absolvované aktivity zůstávají pouze v hodinkách a mobilní aplikaci, omezená synchronizace je možná s Google Fit, ale plnohodnotné platformy alá Strava však chybí. Díky voděodolnosti do 5 ATM se s hodinkami dá i plavat, stačí zadat délku bazénu a zvládnou počítat uplavanou vzdálenost (profil pro otevřenou vodu chybí).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Slabší stránkou uživatelského prostředí je, že nemá češtinu. Na druhou stranu s textem se příliš nepotkáte, ovládání je přehledné a spíše staví na grafice. Popsané ukázky uživatelského prostředí najdete po kliknutí na náhledy v galerii.

Krokem vpřed je i displej. Na pohled sice hodinky vypadají téměř stejně, ale pod sklíčkem se tentokrát skrývá výrazně lepší 1,39" Super AMOLED s rozlišením 454 × 454 pixelů (maximální jas je 400 nitů). To také znamená, že lze zapnout always-on displej, tedy zjednodušený ciferník, který však je zobrazený neustále. Jako obvykle však doporučím jej nepoužívat, protože 1) krátí výdrž baterie někam k polovině původní hodnoty a 2) vzhledem ke skvěle fungujícímu gestu, které probudí hodinky při zvednutí před obličej, to není tolik potřeba.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka mobilní aplikace Realme Link. Funkcemi nijak nevybočuje, začíná to přehlednými widgety, které se dají rozkliknout pro více detailů. Právě zde nastavíte notifikace, chování a třeba i ciferníky. Momentálně je jich necelá stovka, další můžete vytvořit z vlastních fotek.

Výdrž baterie je skvělá. Mám za sebou dva nabíjecí cykly, v obou případech jsem se dostal na dva týdny s cca 8 hodinami aktivní GPS (měření sportu). Bez aktivit věřím, že bychom byli na třech týdnech. S přehledem o výdrži pomáhá mobilní appka, která ukazuje čas od posledního nabití (momentálně jsem na 39 % a nabíjel jsem před 9 dny). Nabíjí se USB kabelem, která má na konci magnetický „puk“.

Hodinky Realme Watch S Pro se začnou prodávat 1. května za 3 590 Kč.

Diskuze (10) Další článek: I dřevo pozná kytku: Tip na aplikaci iNaturalist pro rozpoznávání rostlin a živočichů

Témata článku: Realme, , , , , , , , Super AMOLED, Výdrž baterie, Pro +, Watch, Chytré, Ciferník, Realme Link, Google Fit, Reparát