Test chytrých hodinek pro děti a rodiče. První je nosí, ti druzí to sledují v mobilu

Chytré hodinky se obvykle zaměřují na sportovce, nebo fungují jako prodloužená ruka smartphonu. TCL Movetime Family Watch MT40 jsou jiné. Míří na děti, resp. jejich rodiče. Výhody konceptu shrnu v bodech, ve videu jsou rozvedené podrobněji.

  • Je to telefon. Rodič zavolá dítěti, dítě rodiči. Přitom adresář v hodinkách má pod kontrolou rodič, takže dítě neprotelefonuje majlant.
  • Hodinky drží na ruce, takže je dítě neztratí tak snadno, jako normální mobil (nebo dokonce smartphone).
  • Integrovaná GPS sleduje polohu dítěte, vložená SIM karta předá informace do aplikace v rodičovském mobilu. V appce lze prohlížet historii pohybu a nastavit bezpečné zóny – když do nich dítě vstoupí, nebo je opustí, vyskočí na rodičovském mobilu notifikace.
  • Hodinky mají vibrace. Jestli dítě vysíláte do školy, stačí vypnout zvuky.
  • Považujete za výhodu, že hodinky mají jednoduchou hru? Skvěle. Já jsem spíše ocenil, že rodič může hru zablokovat.
  • Baterie vydrží dva dny. Jestli chcete mít jistotu, stačí nastavit interval pro plánované zapnutí/vypnutí na dobu, kdy dítě spí. Ušetří se tím energie.

Hodinky mají Wi-Fi, takže některé z chytrých funkcí vyřešíte v dosahu domácí sítě, ale pokud chcete využívat právě tu nej (sledování GPS polohy), potřebujete mobilní internet přímo na SIM kartě. Nabídka tarifů je bohatá, jestli máte tip na nějaký vhodný, podělte se v diskuzi.

TCL MOVETIME 40 TCL MOVETIME 40
nabízí 12 obchodů za ceny od 2 490 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Je tu i možnost koupit tyhle hodinky u T-Mobilu ve Twist sadě. Celá stojí stejně jako jinde samostatné hodinky, ale navíc dostanete SIM kartu s tarifem Twist IoT. Tam je 200 MB dat na měsíc, po dobu 6 měsíců je zdarma, pak stojí 75 Kč měsíčně. Volání přijde na 3,90 Kč za minutu, což není úplně málo, ale vždycky můžete dítěti hovor odmítnout a zavolat zpět z výhodnějšího tarifu.

Možná si řeknete, že by se vám něco podobného hodilo ne pro školáka, ale pro babičku nebo dědečka. Tak vězte, že se prodávají také hodinky TCL Movetime Family Watch MT40S. Mají serióznější design, jinak fungují a stojí stejně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle vypadá seniorské verze hodinek MT40S
Diskuze (37) Další článek: Sennheiser CX 400BT vydrží hrát v kuse až 7 hodin. Uživatel si přizpůsobí zvuk podle sebe

Témata článku: Alcatel, TCL, Video, Chytré hodinky, GPS, T-Mobile, Týden mobilně, Hodinky, Pro děti, Pro rodiče, Wi-Fi, Tarif, Mobil, Rodiče, SIM karta, Dítě


Určitě si přečtěte