Test: Hi-Tech sluchátko za zajímavou cenu

Dnes jsme si vzali do parády sluchátko s označením B-Speech BTH 6023. Již v balení překvapí množstvím doplňků. Za pozornost ovšem stojí i jeho cena.
Test: Hi-Tech sluchátko za zajímavou cenu

Na rozmachu technologie Bluetooth má nepopiratelně své zásluhy také rostoucí obliba stejně vybavených sluchátek. Toto příslušenství již nepůsobí tak exoticky jako v minulosti a stává se běžnou součástí nejednoho mobilisty. Výhody jsou zřejmé – volné ruce při telefonování, neobtěžující dráty a také stále klesající ceny nových sluchátek. Dnes se podíváme na zoubek sluchátku s označením B-Speech BHT 6023, které hned na první pohled zaujme svým propracovaným designem ve stylu hraček Hi-Tech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kvalitní zpracování a nadčasový vzhled

Frajer z neznáma

Bluetooth sluchátko B-Speech jsme dostali k testu v originální krabici jejíž obsah nás mile překvapil. Kromě samotného sluchátka jsme zde našli také sametové pouzdro a stylový popruh k zavěšení sluchátka na krk. Překvapil nás design obou maličkostí i jejich kvalitní zpracování, které jsme nečekali.

Také sluchátko si zaslouží vaši pozornost. Je vyvedeno v moderním designu v kombinaci černé a stříbrné. Zpracování je příkladné, nikde nic nevrže a nevyskakuje. Na středovou černou část byl použit materiál velmi příjemný na dotek. Působil jako by byl mírně pogumovaný, tedy stejný jaký využívají výrobci aut pro ovládací prvky v interiéru. Sluchátko ukrývá poměrně hodně zajímavých řešení. Třeba nabíjecí kontakty jsou vtipně maskovány jako součást designu ve dvou stříbrných pruzích na konci sluchátka. Zádržný systém pro nabíječku ukrývá nenápadný otvor na zádi. Naopak falešná dvojice stříbrných tlačítek je hodně na očích. Pod nimi, v nepravidelné perforaci, problikávají indikační diody – modrá a červená. Toto řešení působí velmi netradičně. Zajímavostí je, že na sluchátku se nehonosí název výrobce, ale jen oficiální logo technologie Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko je jedno z nejlehčích na trhu

Ovládání s výtkami

Všechny ovládací prvky sluchátka naleznete na vrchním hřbetu (respektive na spodním při nasazení na levé ucho). Větší z dvojice má na starosti zapnutí – vypnutí sluchátka, zahájení hovoru a přidání hlasitosti. Druhé tlačítko jen pokládá hovor a snižuje hlasitost. Tlačítka jsou i poslepu snadno rozpoznatelná, což oceníte při každém telefonování. Jejich nevýhodou je jejich počet, dva tlačítka se hůře obsluhují než jedno samostatné – určené jen pro hovor. Pochválit však musíme jejich jednoznačnou a jistou odezvu na stisk. Sluchátko je primárně určeno pro nošení na pravém ušním boltci. Samozřejmě, že jej lze snadno upravit i pro zavěšení na opačné straně hlavy. Avšak jen za cenu, že všechny ovládací prvky budou vzhůru nohama. Sluchátko se může pochlubit titěrnými rozměry (7.1 x 25 x 95 mm) a také velmi nízkou hmotností (12 g), čímž boduje v nadprůměrném komfortu při nošení. Sluchátko jednoduše za uchem ani necítíte. Svou roli na tom také hraje téměř gelové obložení „pecky“ do ucha nebo pružný a ohebný materiál závěsné spony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ovládací prvky jsou dva

Pro boj zblízka

Sluchátko jednoduše spárujete podle návodu. Pokud použijete uvedený spárovací kód „1234“ - neměl by nastat žádný problém. V našem případě telefon sluchátko detekoval hned na první pokus. Sluchátko jsme na poprvé dostatečně nabili, což trvalo dvojnásobek normální doby – rovné čtyři hodiny a jali se měřit použitelnou vzdálenost od telefonu. Výsledek byl pouze průměrný – šest metrů od telefonu a z hovoru začaly vypadávat slova. Při překážkách ve viditelnosti s telefonem byla výsledná vzdálenost ještě menší. Sluchátko bylo dosti citlivé i na orientaci hlavy, i když byl telefon v dostatečné blízkosti. Při používání v autě by to však nemělo vadit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabíječka se do sluchátka "zakousne"

Potěšila nás naopak kvalita reprodukce a to v obou směrech. Zvuk byl jasný a dostatečně hlasitý. Výrobcem deklarované údaje o výdrži jsme během testu nedosáhli. Namísto 4,5 hodiny jsme se stěží dostali na tři a půl hodiny. Ale i tak se jedná o nadprůměrný výkon. Pohotovostní dobu jsme netestovali, avšak nemáme důvod nevěřit hodnotám výrobce, který udává 100 hodin. Sluchátko se totiž může pochlubit kvalitní baterií typu Li-Pol s kapacitou 135 mAh.

Hodnocení

Bluetooth sluchátko značky B-Speech jsme zatím v testu nikdy neměli a proto jsme byli zvědavi, jak obstojí. Nabízí totiž nadčasový vzhled za velmi sympatickou cenu 2 499 Kč včetně DPH. Kromě vzhledu, jenž je jednou z předností, boduje také svou "muší" váhou a nadprůměrným komfortem při nošení. Slabší je to už s ostatními parametry. Pokárat musíme velkou citlivost na přímou viditelnost s telefonem a menší dosah od telefonu. Shrnuto: sluchátko může uživateli nabídnou za přiměřené peníze dostatek muziky. 


Sluchátko B-Speech na recenzi zapůjčil internetový obchod Mshop.cz, dovozce Recall s.r.o.

Zdroj: Mshop.cz
Tel: +420 244 403 728
Cena: 2 499 ,- včetně DPH

Diskuze (20) Další článek: Palm je mrtev, ať žije PalmOne

Témata článku: Příslušenství, Rostoucí obliba, Frajer, Nadprůměrný výkon, Sluchátko, Druhé tlačítko, Sluch, Test, Propracovaný designŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
The Matrix Awakens bude herní zážitek na Unreal Enginu 5

The Matrix Awakens bude herní zážitek na Unreal Enginu 5

Na Playstation 5 se chystá doprovodný zážitek k nejnovějšímu filmu. Prozatím bez oficiálního potvrzení.

Michal Maliarov
Unreal Engine 5PlayStation 5
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace