TEST: Levná nabíječka od Alzáka není nejrychlejší, ale má jeden zásadní trumf

Pár let to trvalo, ale z bezdrátových nabíječek se stala běžná konfekce. Obyčejnou podložku koupíte z Číny za pár desetikorun, pokud nechcete riskovat a čekat, v Česku jsou za pár stovek.

Mě ale vadí, že ta takové placce telefon leží. V mé typické pozici (kancelář, židle, stůl) špatně vidím na displej, takže při každém pípnutí beru telefon do ruky a pořád dokola přerušuji nabíjení. Zadání tedy znělo jasně: koupit levnou bezdrátovou nabíječku ve formě stojánku, který by displej natočil ke mně.

Volba padla na AlzaPower WF210 Wireless Fast Charger. Aktuálně stojí 699 Kč, já jsem ji v jednom z celoročních blackfridayů chytil za 499 Kč, podle Hlídače Shopů už byla i o stovku níže, což už je pěkná cena.

Jako na výstavce

Nabíjecí výkon je základních 5W, středních 7,5W a se správným zdrojem až 10W. K rekordním hodnotám je to daleko, ale ty jsou zatím spíše teoretické, zato podporovaných 7,5W je maximum pro iPhony a 10W zvládá většina dnes prodávaných Qi-Androidů. Pokud chcete nabíjet rychleji, sáhněte po kabelu.

Osobně jsem rychlost neřešil, primárním požadavkem bylo používat telefon bez přerušení nabíjení, což tenhle model plní. Stačí poklepat na displej a probudit tak telefon, o odemčení se postará detekce tváře, takže během sekundy je telefon ready. A ještě je tu jeden drobný ergonomický trumf. Telefon prostě postavíte a nabíjecí cívky vždy dosednou stejně, kdežto při vracení mobilu na vodorovnou placku musíte pokaždé hledat správnou pozici.

PS: Přesně z toho důvodu Apple vymyslel MagSafe:

Uvnitř opěrné desky jsou dvě cívky, takže kromě běžné vertikální polohy můžete položit telefon na šířku – to se hodí při sledování videa, nebo si u postele proměníte mobil v noční hodiny. V zarážce je stavová dioda, na zadní straně podstavy microUSB konektor. Nabíjení funguje i skrz 8mm kryt (údaj výrobce, já jsem zkoušel pouze s 2mm silikonem). Kabel v balení dostanete, zdroj nikoliv. Značka AlzaPower je zárukou dodržení bezpečnostních standardů, což je u výrobků z Číny často s otazníkem. Pro někoho bude důležitá i taková drobnost, že je balení z recyklovaného papíru a neobsahuje žádný plast.

A to je všechno. Pokud se nepotřebujete honit za výkonnostními rekordy, AlzaPower WF210 je jednoduchá nabíječka, která prostě dělá svoji práci. Telefon je v ní efektně vystavený a díky pevně dané pozici se vždy nabíjí stejně efektivně.

Diskuze (9) Další článek: Host vyhazuje vrchního! Pirátský app store Cydia žaluje Apple

Témata článku: Čína, Nabíjení, Příslušenství, Bezdrátové nabíjení, Alza, MagSafe, Qi, Hlídač shopů, Displej, Nabíječka, Trumf, Cívka, Placka, Telefon, Česká republika


Určitě si přečtěte

Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile