Testování telefonů na dálku. Fikce? Nikoliv!

Jedinečná a drahá, taková je služba DeviceAnywhere. Přesto je neocenitelným pomocníkem profesionálů.

Služba DeviceAnywehere umožňuje testovat vybrané mobilní telefony na dálku a v reálném čase. V článku postupně odhalíme, jaké má služba možnosti a k čemu slouží.

Klepněte pro větší obrázek 
Přístup ke kterémukoliv zařízení odkudkoliv

DeviceAnywhere je služba, která slouží k testování opravdových telefonů na dálku a v realném čase. Nejde o žádnou emulaci, při přenosu dat vždy vidíte přesně to, co se odehrává na displeji reálného telefonu, který je fyzicky umístěn třeba na druhé straně zeměkoule.

Jednotlivé přístroje jsou umístěny v místnosti na stojanech, které zprostředkovávají komunikaci mezi uživatelem a telefonem. Díky elektrickým signálům jsou na klávesnici telefonu přenášeny požadavky, které systém vyhodnotí a pak je zpracuje stisknutím zvolené klávesy. Displej a klávesnice jsou nepřetržitě snímány kamerou, zvuky z přístroje jsou v reálném čase nahrávány a přehrávány ve vašich reproduktorech (lze slyšet i vibrace). Chcete-li naopak vzdáleným telefonem uskutečnit hovor, musíte mluvit do vašeho mikrofonu, zvuk se automaticky přenese do mikrofonu přístroje. Možnosti využití jsou obrovské, uživatel může na dálku zapojit nebo vypojit datový kabel, vypnout nebo zapnout telefon či vyndat baterii. K tomuto všemu stačí jen a pouze připojení k internetu.

TIP: přečtěte si o podobné aplikaci jménem Virtual Lab určené pro telefony Sony Ericsson

Telefony, které je možno přes internet testovat, jsou umístěny především v Londýně či americkém San Mateu. Každý z nich má SIM kartu místního operátora, aby bylo možno z přístroje volat či přijímat hovory, psát textové, multimediální či e-mailové zprávy nebo surfovat na internetu. Na těchto přístrojích jsou aktivovány neomezené přístupy na internet, aby se do telefonu mohly nahrát aplikace či hry – to je to, k čemu služba primárně slouží.

Proč testovat na dálku?

Účel tohoto testování je prostý, službu DeviceAnywhere využijí především vydavatelé JAVA her a aplikací, kteří si potřebují ověřit kompatibilitu dané aplikace s mobilním telefonem. Vydavatelům se vyplatí otestovat za nemalé peníze jejich aplikaci na dálku na přístrojích, které ještě mnohokrát nejsou ještě na trhu. Aktuálním příkladem je možnost testovat na dálku Sony Ericsson Z750i či W910i. Díky tomu mohou být již v době nástupu přístrojů na trh k dispozici různé aplikace a to je, přiznejme si, výhoda jak pro herní společnosti, tak i pro vlastníky mobilních zařízení.

Druhou možností je testování telefonů pro redaktory mobilních periodik; díky této službě je totiž možno vytvářet screenshoty displejů bez nutnosti náročného focení ve fotoateliéru. Samozřejmostí je také možnost utvoření videa ze snímků displeje. Vše ve skvělé kvalitě (lze nastavit i počet fps).

Nic není zadarmo

Testování není zadarmo a testující osoba musí za přístup k danému přístroji zaplatit. Každý přístroj se nachází v jednom balíčku, který se třídí dle operátorů nebo značek přístrojů. Přístup k jednomu balíčku je zpoplatněn 200 USD, za další následující balíček se měsíčně účtuje 100 USD. Nyní se dostáváme k cenám za samotné testování. Za 30 hodin měsíčního testování zaplatí uživatel dalších 300 USD, za 50 hodin je částka o 200 USD vyšší. Pokud nevyčerpáte všechny své kredity (1 kredit = 1 hodina), do dalšího měsíce se vám nepřipočítají. Pokud však přesáhnete zaplacené hodiny, každá další začatá se vám bude účtovat minimálně za 17 USD!

Kredity (=hodiny)Měsíční poplatekPlatba po vyčerpání kreditu
10žádný, součástí 1.balíčku18 USD/hod.
30300 USD17,50 USD/hod.
50500 USD17 USD/hod.

DeviceAnywhere Studio

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Testování K800i • Hledáme Wi-Fi pomocí P990i

Pro přístup k mobilním telefonům slouží aplikace DeviceAnywhere Studio, která je již ve verzi 3.3. Po přihlášení do systému pod uživatelským jménem a heslem se na levé straně objeví „balíčky“ s vašimi přístroji, které můžete hned začít testovat. V jednu chvíli můžete mít pod svou správou maximálně dva telefony, protože čas na testování neúprosně utíká (každých šest minut se odečte 0,1 kreditu). Dle poskytovatelů této služby se telefon automaticky po svém odpojení od uživatele restartuje, čímž je chráněno jeho soukromí. V praxi se mi to však mnohokrát nepotvrdilo, aktivní přístroje obsahovaly velké množství Java her či přijatých zpráv.

Klepněte pro větší obrázek
Někdy se stane, že jsou telefony v nabídce nedostupné

Vyplatí se?

Služba DeviceAnywhere je na mobilním trhu již delší dobu a získává si stále více a více zákazníků (v současné době je to více než 5000 uživatelů. Toto testování dokáže vývojářům her a aplikací ušetřit mnoho času a peněz. Hlavně kvůli cenové politice prakticky odpadá využítí pro běžného uživatele, který by si chtěl vyzkoušet zařízení ještě před jeho koupí. Za 30hodinové testování jednoho balíčku se platí 500 dolarů, což je v přepočtu téměř deset tisíc korun. Za tuto částku lze dnes koupit slušně vybavený telefon. Pokud vás ale i přesto tato služba oslovila, navštivte domovské stránky DeviceAnywhere.com, kde se dozvíte další podrobnosti.

Diskuze (7) Další článek: Nokia, Samsung a Sony budou spolupracovat

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson Z750i, Test, Měsíční test, Měsíční testování, Fik, Telefon, Testování, Elektrický signál


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6