Textovky mají stejné zabezpečení jako poštovní holubi. Mark Zuckerberg vychvaluje šifrovaný WhatsApp

  • Meta v USA rozjíždí velkou náborovou kampaň
  • Chce do WhatsApp přitáhnout uživatele iMessage
  • Bezpečnost SMS zpráv přirovnává k poštovnímu holubovi

Zatímco v Evropě je v reklamě zmínka o konkurenci téměř nepřípustná, v USA nic takového neplatí. I proto spouští Meta novou kampaň, která upozorňuje na koncové šifrování chatů v aplikaci WhatsApp. Šéf firmy Mark Zuckerberg dokonce na svém Instagramu přímo uvádí, že WhatsApp je daleko bezpečnější, než služba iMessage. Ta se přitom defaultně používá u iPhonů.

Zuckerberg vyzdvihuje zejména koncové šifrování, které funguje napříč platformami iOS a Android, a to včetně skupinových chatů. Koncovým šifrováním jsou opatřeny i zálohy a zmínit je třeba i mizející konverzace. Tedy funkce, které iMessage dosud nemá. Will Cathcart, který ve firmě Meta šéfuje WhatsAppu, navíc bezpečnost běžně odesílaných SMS zpráv přirovnává k holubí poště. Denně se v USA pošle přes 5,5 miliard textovek, jenže ty nejsou nijak zabezpečené. A nadsázce se jejich odesílání přirovnává k poštovním holubům...

Klepněte pro větší obrázek
Bezpečnost SMS zpráv je podle WhatsAppu podobná tomu, jako byste do světa vyslali poštovního holuba

V reklamách se začínají objevovat i symboly zelených a modrých bublin, které už před několika měsíci odstartovaly velkou kontroverzi. Ta se týká služby iMessage, ve které mají uživatelé iPhonů modré bubliny, zatímco u uživatelů Androidů jsou zelené. Díky tomuto barevnému rozdělení pak, zvláště v USA, může probíhat skrytá online šikana. 

Reklamní kampaň WhatsApp v USA:

Aktuální reklamní kampaň má v USA „přitáhnout“ k WhatsAppu další uživatele. A zatímco ve zbytku světa se tomuto komunikátoru daří, v USA je daleko za iMessage. Převáží tato forma kampaně misky vah na opačnou stranu?

Diskuze (6) Další článek: T-Mobile ukazuje, že levné telefony se značkou operátora mohou mít znovu smysl

Témata článku: SMS, WhatsApp, Šifrování, Zabezpečení, Meta, Kampaň, Textovka, IMessage, Uživatelé, Holub, Poštovní holub, Evropa