TicWatch Pro 3 Ultra GPS. Mobvoi ukázal špičkové chytré hodinky, které však nedostaly nejnovější Wear OS

Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS jsou nové chytré hodinky, v nichž běží systém Wear OS. Nový model navazuje na loňské TicWatch Pro 3, do popředí se dostává robustní konstrukce, vyšší odolnost, větší výpočetní výkon a vylepšená konektivita. Bluetooth verze hodinek je dostupná již ode dnešního dne, na LTE variantu si zájemci počkají až do poloviny listopadu. V obou případech se počítá jen s černou barevnou variantou.

Tělo hodinek o rozměrech 47 × 48 × 12,3 mm je vyrobeno z oceli, a doplněné vyztuženým nylonem a laminátem. K tělu připínáte vyměnitelné 22mm gumové řemínky. AMOLED displej s úhlopříčkou 1,4 palce využívá rozlišení 454 × 454 pixelů. Na něm je však ještě umístěn FSTN displej, který se stará o zobrazení času, kroků, a může také výrazně pomoci ke zvýšení výdrže na jedno nabití. V tzv. „chytrém režimu“ vydrží hodinky na jedno nabití až tři dny, v případě základního módu s omezenou funkčností je udávána výdrž až 45 dní. Kapacita baterie činí 577 mAh, displeje kryje „bezotiskové“ sklo Gorilla Glass.

Námi dříve testované hodinky Mobvoi TicWatch E3:

Hodinky se pyšní zvýšenou odolností IP68 a standardem MIL-STD810G, můžete s nimi plavat ve vodě nebo se spolehnout na rozsáhlé možnosti měření. V hodinkách je k dispozici GPS a kompas, dále můžete počítat s kontinuálním měřením srdečního tepu a okysličení krve, s měřením variability srdečního rytmu (HRV) či s detekcí fibrilace síní. Do výbavy se dostalo i dvacet cvičebních režimů.

Výkon u hodinek zajišťuje Snapdragon Wear 4100+ doplněný 1GB RAM a 8GB úložištěm. Na těle hodinek najdete reproduktor a mikrofon, takže přímo ze zápěstí obsloužíte i telefonní hovory. V TicWatch Pro 3 Ultra běží Wear OS, v názvu však chybí trojka, takže se i tentokrát jedná o starší verzi systému. Skoro si začínáme myslet, že k nejnovější verzi má dlouhodobě neomezený přístup pouze Samsung, zatímco ostatní musí, chtě nechtě, sáhnout po starší verzi systému.

Hodinky Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra GPS se již prodávají na webu výrobce za 299,99 EUR, tj. cca za 7 600 Kč. LTE varianta se začne nabízet v průběhu listopadu, a to s příplatkem 2 500 Kč.

Diskuze (1) Další článek: Reklamy, které samy instalují aplikace. Android čelí nové hrozbě, která může zbourat základy ekosystému

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Displej, Rubber, Úkaz, FSTN, TicWatch E, GPS a kompas, Pro +, Nylon, HRV, Verze, Chytré, Laminát, Konstrukce