TikTok začne nabízet prémiové kolekce videí. Za jejich stažení zaplatíte až několik tisíc korun

  • TikTok spouští novou funkci, velké účty si přijdou na slušné peníze
  • Jedná se o placené kolekce až 80ti dílčích videí
  • Mohou stát dvacetikorunu, ale i skoro čtyři a půl tisíce

Populární aplikace TikTok představila dlouho očekávaný „paywall“, tedy možnost, jak si mohou velké a známé účty přijít snadno k penězům. V rámci programu TikTok Series mohou tvůrci obsahu vytvářet kolekce videí, přičemž každá z nich může obsahovat až 80 jednotlivých videí.

Každý klip přitom může mít až dvacet minut (v běžném režimu je to 10 minut), díky čemuž se dostáváme spíše k délce YouTube vlogů. Cena jedné kolekce se může pohybovat mezi jedním a 190 dolary, tj. mezi 22 až 4 260 korunami.

TikTok v současné době spouští pilotní provoz, v rámci něhož budou kolekce za předplatné k dispozici jen u vybraných účtů. Jako volitelná funkce přibude u ostatních účtů v dalších měsících tohoto roku. Ve své podstatě se tak jedná o platební model, který se inspiroval u platforem Patreon a OnlyFans.

V první vlně nechá TikTok všechny finanční prostředky tvůrcům videí, vezme si jen nutné poplatky za zpracování transakcí. Jakmile se však funkce rozjede ve velkém, je jasné, že si TikTok bude chtít sáhnout na větší množství finančních prostředků. Kolik to bude, však zatím firma (strategicky) neoznámila. 

Tvůrci videoobsahu budou mít k dispozici nové webové stránky, na kterých budou moci publikovat videa a sledovat jejich dosah. TikTok se evidentně snaží všemi možnými způsoby konkurovat platformě YouTube Shorts, a nový způsob monetizace či delší videa, může být prvním krokem, jak se od konkurence odlišit.

Představení TikTok Series:

Zdroj: TikTok

Diskuze (4) Další článek: Podvodníci vzali mobily Čechů útokem. Poradíme, jak nepřijít o svou čest, peníze ani o SIM kartu

Témata článku: , , , , , , , , T-Series, YouTube Shorts, Účet, Stažení, Patreon, Nová funkce, Kolekce, Dvacetikoruna,