Tim Cook v interním dokumentu kritizuje úniky iPhonů. Ovšem i ten pronikl na veřejnost...

facebook Andreje Babiše
Tim Cook v interním dokumentu kritizuje úniky iPhonů. Ovšem i ten pronikl na veřejnost... | facebook Andreje Babiše

Tim Cook, šéf Applu, poslal v úterý všem zaměstnancům interní e-mail, ve kterém vyjadřuje hluboké znepokojení a rozčarování nad informačními úniky týkajících se iPhonů a iPadů. Podle jeho vyjádření, ti, kteří stojí za úniky, nejsou součástí Applu, a firma podle jeho slov udělá maximum pro to, aby identifikovala osoby, které za úniky stojí. Ovšem i tato interní komunikace se objevila na internetu, takže nečekáme, že by se situace s úniky v budoucnu nějak radikálně změnila...

Úniky jsou pro mobilní výrobce situací, kterou musí v exponovaných obdobích řešit prakticky každý den. Ať už jsou to úniky certifikační úřadů, operátorů, e-shopů nebo dobře informovaných jednotlivců, vždy zde existuje argument pro to, že některé typy úniků mohou být cílené. Aby zvýšily zájem o budoucí produkty. Apple se však proti únikům staví dlouhodobě striktně proti, i proto má ustavený tým „Global Security“, jehož členové mají v popisu práce odhalovat osoby, které z Applu vynášejí informace o produktech a službách. Leakeři jsou však, zdá se, zatím o krok napřed...

XouTubeři a zahraniční redakce v těchto dnech publikují první dojmy z nové řady iPhone 13, a shodují se v tom, že změn je u nové řady telefonů tentokrát pramálo. Design telefonů se příliš nezměnil, fotoaparáty jsou prakticky stejné jako v loni, výraznější změny se odehrály snad jen v oblasti výdrže na jedno nabití a u displejů, u nichž je adorována 120Hz obnovovací frekvence. iPhony 13 už nám míří do redakce, takže se s vámi brzy podělíme o naše první dojmy.

Interní dopis Tima Cooka (přeloženo):

Drahý týme,

Bylo skvělé se s vámi spojit na páteční globální schůzce zaměstnanců. Bylo co slavit, od naší pozoruhodné nové produktové řady, až po práci zaměřenou na změny klimatu, rasovou rovnost a soukromí. Byla to dobrá příležitost zamyslet se nad našimi úspěchy a diskutovat o tom, co máte na srdci.

Píšu vám dnes, protože jsem od tolika z vás slyšel, že jste byli neuvěřitelně frustrovaní, když obsah schůzky pronikl k novinářům. A to jen krátce po uvedení produktů, jejichž většina detailů byla s předstihem také zveřejněna v tisku.

Chci, abyste věděli, že sdílím vaši frustraci. Tyto příležitosti spojit se jako tým jsou opravdu důležité. Ale fungují pouze tehdy, pokud můžeme věřit, že obsah zůstane v Applu. Chci vás ujistit, že děláme vše, co je v našich silách, abychom identifikovali ty, kteří stáli za únikem informací. Jak víte, netolerujeme zveřejňování důvěrných informací, ať už jde o intelektuální vlastnictví produktu nebo podrobnosti o důvěrné schůzce. Víme, že úniky zahrnují malý počet lidí. Víme také, že lidé, kteří na veřejnost vynesou důvěrné informace sem nepatří.

S výhledem do budoucnosti vám chci poděkovat za vše, co jste udělali, aby se naše produkty staly realitou, a za vše, co uděláte, abyste je dostali do rukou zákazníků. Včera jsme vydali iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8 a pátek je okamžikem, kdy sdílíme některé naše nové neuvěřitelné produkty se světem. Není nic lepšího než to. Budeme i nadále měřit naše příspěvky do životů, které měníme, spojení, která pěstujeme, a do práce, kterou děláme, aby byl svět lepším místem.

Děkuji,

Tim

Oficiální video k novému Apple iPhone 13 Pro:

Zdroj TheVerge

Diskuze (7) Další článek: Přes FaceTime už si zavoláte i na Androidu. Poradíme, jak na to

Témata článku: Apple, iPhone, Internet, Ostatní, iPad, Únik, Tim Cook, Apple iPhone 13, Produkt, Global Security, Interní dokument, První dojem, OperátorVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android