10 tipů a triků pro Kalendář Google, díky kterým ho můžete využívat na maximum

  • Kalendář Google můžete používat na Androidu, iOS i na počítači
  • Vybrali jsme 10 tipů, díky kterým ho můžete využívat efektivněji
  • Staňte se spolehlivými pány a organizátory svého času

Nejen na telefonech s Androidem můžete k plánování a organizaci času vyžívat Kalendář Google. K dispozici je též jeho aplikace pro zařízení s operačním systémem iOS a webová aplikace, kterou je možné používat prakticky na jakémkoli zařízení s moderním webovým prohlížečem.

Více kalendářů pro různé příležitosti

Po prvním spuštění budete mít k dispozici jen jeden kalendář – najdete ho v levém postranním panelu pod svým profilovým jménem jako položku Události. Většině uživatelů to patrně bude stačit, nicméně jsou situace, kdy není žádoucí mít všechny události jen v jednom kalendáři.

Klepněte pro větší obrázek 
Tvorba nového kalendáře

Může se například hodit mít samostatný kalendář, do kterého si budete plánovat akce s kamarády nebo členy své rodiny. Další kalendář lze založit pouze ve webové aplikaci (mobilní to, bohužel, neumí). V levém panelu klepněte na tlačítko plus v sekci Jiné kalendáře a zvolte možnost Vytvořit nový kalendář. Pak zadejte jeho název, popis a stiskněte tlačítko Vytvořit nový kalendář.

Klepněte pro větší obrázek 
Přidání události do určitého kalendáře

Při vytváření nové události pak budete moci zvolit, do kterého kalendáře bude uložena. Pokud chcete kalendář sdílet s dalšími lidmi, přejděte ve webové aplikaci do Nastavení a v sekci Nastavení mých kalendářů otevřete tento kalendář. Pak v sekci Sdílet s konkrétními lidmi nebo skupinami pozvěte další účastníky.

Diskuze (4) Další článek: Apple v řadě iPhone 16 konečně použije stejný procesor. Baterie budou mít kovovou schránku a větší kapacitu

Témata článku: Google, , , , , , , Sekce, Události, Státní svátek, Webová aplikace, Česká republika, Tlačítko, Nastavení, Kalendář Google, Disk Google,