Tipy a triky pro mobilní aplikaci Gmail. Přepínejte mezi účty, formátujte text a objevte supertajný režim

  • Najdeme ji u všech Androidů, ale málokdo ji ovládá dokonale
  • Aplikace Gmail umí používání schránky v mobilu značně ulehčit
  • Připravili jsme pro vás deset užitečných tipů pro mobilní Gmail

Aplikace Gmail je předinstalovaná ve všech Androidech, a pro mnoho uživatelů slouží jen jako „obyčejný“ e-mailový klient pro čtení a odesílání e-mailů. Jenže v aplikaci se schovává spousta doplňkových nastavení a funkcí, o kterých nemá mnoho uživatelů sebemenší tušení. Nejedná se o žádné zbytečnosti, ale o užitečné funkce, která vám mohou pomoci zpřehlednit e-maily, jejich rozesílání, formátování nebo přidají užitečné funkce, které se ukrývají v kontextových nabídkách.

V článku vám ukážeme deset tipů a triků k tomu, jak být s mobilním Gmailem produktivnější. Jednoduše si vytvoříte automatickou odpověď na doručenou poštu v případě, že odjíždíte na dovolenou, nebo můžete posílat e-maily v utajeném režimu, popř. se specifickým mobilním podpisem. Ten vysvětlí, proč jste při odpovědi šéfovi nepoužili hacky a carky.

Odešlete e-mail v přesně daný čas

Máte dopsaný e-mail? Někdy nebývá nejvhodnější jeho odeslání ve 23:16, ale hodí se počkat až na ráno, kdy jsou notifikace na telefonech daleko více na očích. Není tedy nic jednoduššího, než si po napsání e-mailu nastavit jeho automatické odeslání v přesně daný čas. Ze své e-mailové schránky pozoruji, že nejčastěji tyto předpřipravené e-maily přichází v osm, devět nebo v deset dopoledne.

Klepněte pro větší obrázek
E-mail se může přes Gmail odeslat v přesně stanovený čas

V okně, ve kterém máte napsaný e-mail, zvolte nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu. Následně zvolte položku Naplánovat odeslání. Zvolit můžete tři předpřipravené intervaly – v mém případě se jednalo o „zítra ráno“, „dnes odpoledne“ a „v pondělí ráno“. Čtvrtou položkou je přesná volba dne a času, kdy má dojít k odeslání e-mailu. Po jeho odeslání se zařazení do sekce „Naplánováno“, ve které můžete jeho budoucí odeslání zrušit. Předpřipravený e-mail ostatně poznáte i vy sami, a to podle času jeho doručení.

Pokud chcete jeho naplánování zamaskovat, podle času odeslání 14:37 nikdo nic nepozná. Daleko podezřeleji vypadá e-mail, který vám přišel v 8:00 nebo v 10:05.

Diskuze (8) Další článek: Když se musí po výměně certifikovat i zadní sklo, něco je špatně. iFixit zpětně snížil skóre opravitelnosti iPhonu 14

Témata článku: Android, Návody, Mobilní aplikace, Jak..., Tipy a triky, Gmail, E-mail, Zkratky, Položka, Odeslání, Prst, Nastavení, Formátování, Mobil, Telefony s Androidem na Heureka.cz